Wywiad konsularny Stanów Zjednoczonych w dniu 6 czerwca w Pattaya

Pattaya-

Nie chcesz jechać do Bangkoku? Potrzebujesz usługi z Ambasady USA? Odwiedzą Pattaya w środę 6 czerwca. Poprosili, abyśmy NIE publikowali dokładnej godziny i lokalizacji, ponieważ musisz zarejestrować się w STEP (Smart Traveller Enrollment Program), aby uzyskać te informacje i zarejestrować się. Rejestracja jest bezpłatna. Oto świadczone usługi i to, czego będziesz potrzebować, jeśli chcesz wziąć udział.

Sekcja Konsularna Ambasady USA w Bangkoku ma przyjemność świadczyć usługi w Pattaya.

Data: środa, 6 czerwca 2018

Konkretne godziny i lokalizacje są udostępniane za pośrednictwem naszego programu Smart Traveller Enrollment Program (STEP). STEP to bezpłatna usługa Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu USA, która umożliwia obywatelom amerykańskim podróżującym i mieszkającym za granicą zarejestrowanie się w najbliższej ambasadzie lub konsulacie USA w celu uzyskania ważnych informacji.

Aby zapisać się do programu STEP, odwiedź: http://step.state.gov/step

Nie ma konieczności umawiania się na wizytę, usługi świadczone są na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

W celu przyspieszenia obsługi prosimy o rozważenie przybycia z kompletnie, poprawnie wypełnionymi dokumentami, i NIE podpisany. Dostęp do dokumentów, formularzy i wniosków można uzyskać, klikając dowolny z poniższych linków.

OFEROWANE USŁUGI I OFICJALNE KURSY WALUT W DNIU 6 CZERWCA 2018

Powyższe opłaty są oparte na kursie wymiany od 33 THB do 1 USD

UWAGA: Ty musi weź ze sobą kopie strony z danymi biologicznymi paszportu i każdy dokument uzupełniający wymagany wraz z wnioskiem paszportowym zgodnie z instrukcjami online. Postępuj zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi instrukcjami dotyczącymi odnowienia paszportu zgodnie z powyższymi linkami. Oryginały dokumentów zostaną zwrócone wnioskodawcy, jednak kopie nie.

WAŻNE: W przypadku wniosków w imieniu nieletnich, dziecka i oboje rodziców musi pojawić się osobiście.

METODA PŁATNOŚCI

Informujemy, że ambasada USA nie będzie już przyjmować gotówki (dolarów amerykańskich i bahtów tajlandzkich) podczas imprez Outreach dla usług dla obywateli amerykańskich. Jest to ogólnoświatowa zasada i nie można brać pod uwagę żadnych wyjątków, patrz Brak ogłoszenia o gotówce.

Wszystkie płatności w US Embassy Outreach Events muszą być dokonywane w formie PROJEKT BANKOWY.

Wszystkie kategorie WERSJE BANKOWE (PDF 345 KB) musi być:

  • Zakup od Bangkok Bank, Kasikorn Bank lub Siam Commercial Bank (SCB). (Nie ma potrzeby posiadania konta w banku, aby kupić czek bankowy) (Kasikorn Bank nazywa „czek bankowy” „wekslem”)
  • · Wykonane do “Ambasada USA w Bangkoku”. (Żadne zmiany, błędy lub literówki nie są dozwolone. Nie pisz ani nie rób żadnych oznaczeń na przekazie bankowym.)
  • dokładny kwota bahtów tajlandzkich (THB) za całą usługę.
  • Złożone w momencie doręczenia.
  • Wydane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Możesz to pokazać bankowi:

(สกุลเงินบาทเท่านั้น)
โดย จำนวน เงิน อ้างอิง ตาม อัตรา แลกเปลี่ยน ของ สถานทูต
และระบุสั่งจ่ายถึง „Ambasada Amerykańska w Bangkoku”
รบกวน ช่วย อำนวย ความ สะดวก ให้ ด้วย ค่ะ

Opłaty i kursy wymiany są zawarte w indywidualnych ogłoszeniach o zasięgu i publikowane na naszym  .

Dostawa: Poczta tajska może odesłać paszporty dla kandydatów. Jeśli potrzebujesz tej usługi, musisz kupić i przesłać oddzielny 100 THB Weksel bankowy. Nie wliczaj kosztu koperty do całkowitego przekazu bankowego za usługi.

UWAGA:

  • Czeki kasjerskie, czeki osobiste, gotówka, karty kredytowe, przekazy bankowe z innych banków niż Bangkok Bank, Kasikorn Bank, SCB lub jakakolwiek inna forma płatności nie będą akceptowane.
  • Wymóg Projektu Bankowego dotyczy tylko Wydarzenia związane z kontaktami konsularnymi usługi odnawiania paszportów pocztą. Ambasada Stanów Zjednoczonych w Bangkoku i Konsulat Chiang Mai będą nadal akceptować płatności kartą kredytową lub gotówką (THB lub USD) za usługi świadczone na miejscu w normalnych godzinach pracy.

JAK OTRZYMAM MÓJ NOWY PASZPORT? 

Istnieją dwa sposoby na otrzymanie nowego paszportu:

1.) OSOBIŚCIE: Przyjdź do naszego biura w Bangkoku (lub wyślij przedstawiciela z podpisanym listem, aby odebrać paszport w Twoim imieniu) w godzinach naszych spotkań (poniedziałek od 7:30 do 11:00, z wyjątkiem świąt i ostatniej środy każdego z nich miesiąc), ale spotkanie nie jest konieczne. Przedstaw swój stary paszport do anulowania i odbierz nowy paszport. Jeśli wybierzesz tę opcję, podczas składania wniosku musisz przesłać kopię aktualnego paszportu.

2.) ZA POŚREDNICTWEM POCZTY: Kup przedpłaconą kopertę Thai Post na imprezie informacyjnej za 100 THB (WYMAGANY JEST ODDZIELNY PROJEKT BANKOWY). Nie wliczaj kosztu koperty do całkowitego przekazu bankowego za usługi.

Jeśli wybierzesz tę opcję, nasz personel ZATRZYMUJE Twój aktualny paszport w Bangkoku, anuluje go, gdy nadejdzie nowy paszport, i wyśle ​​do Ciebie oba paszporty w tym samym czasie wraz z listem do Thai Immigration w celu przeniesienia aktualnej wizy.

BANKI UCZESTNICZĄCE W POBLIŻU

bank w Bangkoku
Oddział Północny Pattaya
212/1-3 Moo5 Naklua
Banglamung
Chon Buri 20150
038-498-067

Siam Bank Komercyjny (SCB)
Oddział WongAmart
500/1 Muu5
Dzielnica Nong Phrue
Chon Buri 20260
038-413-376
038-413-598 

Banku Kasikorn
Pattaya – Oddział w Naklua
157/140-141 Miesiąc 5
Nong Pru Bang Lamung
Chon Buri 20150
038-420-960

Możesz skorzystać z dowolnego oddziału trzech uczestniczących banków. Powyższe oddziały są sugerowane, ponieważ znajdują się w pobliżu miejsca spotkania.

SPECJALNE NOTATKI:

SPRAWOZDANIA KONSULARNE URODZENIA ZA GRANICĄ I UWIERZYTELNIANIE USŁUG PODPISOWYCH CAN BYĆ PRZETWARZANY NA WYDARZENIACH KONSULARNYCH.

Nie jesteśmy już w stanie udzielać pomocy przy zapytaniach, wnioskach i/lub roszczeniach dotyczących Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 października 2017 r. wszyscy beneficjenci i wnioskodawcy mieszkający w Tajlandii muszą kierować wszystkie pytania dotyczące zabezpieczenia społecznego do Jednostki ds. Świadczeń Federalnych SSA (FBU) w ambasadzie USA w Manili na Filipinach pod adresem FBU.manila@ssa.gov. Proszę odwiedź http://www.ssa.gov aby uzyskać więcej informacji na temat Ubezpieczeń Społecznych.

Aby poznać inne daty i lokalizacje, zobacz https://th.usembassy.gov/u-s-citizen-services/consular-outreach/

Aby uzyskać informacje na temat usług dla obywateli USA, zobacz https://th.usembassy.gov/u-s-citizen-services/

Śledź nas na Twitterze, wyszukując naszą nazwę użytkownika @Acsbkk..

ŹRÓDŁOBangkok ACS/Ambasada USA
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/