Rosjanin po rocznym przedłużeniu pobytu aresztowany za kradzież motocykla

Pattaya-

Obywatel Rosji, pan Vladimir Zhulabrev, lat 26, i jego żona Tajka Parichart Ninnon, lat 25, zostali aresztowani i przetrzymywani przez policję za kradzież motocykla w Pattaya. Oboje mieli również pozytywny wynik testu na krystaliczny met/Yabba.

Policja stwierdziła, że ​​pan Gabor Tamas Pethoe, 71 lat, emerytowany Węgier mieszkający legalnie w Pattaya na wizie emerytalnej, złożył skargę do policji, że złodzieje zabrali jego motocykl z parkingu jego mieszkania w Nong Prue 10 dnia tego miesiąca .

Policja przejrzała nagrania z kamer CCTV z mieszkania, które pomogły im zidentyfikować i wyśledzić pana Zhulabrewa i jego żonę.

Podejrzany przyznał się, że uciekł z Rosji, aby uniknąć poboru do wojska i przymusowej służby, i postanowił osiedlić się w Pattaya. Zapytano go, dlaczego pomimo legalnego małżeństwa z Tajką, przedłużył pobyt o rok i nie ubiegał się o wizę małżeńską. Stwierdził, że nie ma pieniędzy z powodu narkomanii. Kradzież motocykla miała też sfinansować nałóg.

Policja oskarżyła Rosjanina o przekroczenie wizy i kradzież. Nadal będzie przetrzymywany w areszcie śledczym w Nong Pla Lai w oczekiwaniu na proces. Kiedy to się skończy, a wyrok zostanie wydany i zakończony, zostanie skierowany do deportacji do Rosji, która prawdopodobnie będzie zadowolona z powrotu żołnierza AWOL.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/