Aktualizacja 10:XNUMX: Drużyna piłkarska wciąż uwięziona w zalanej jaskini, poszukiwania zawieszone z powodu podnoszącej się wody, uważa się, że wciąż żyje

Chiang Rai-

Aktualizacja od 10:20 w poniedziałek, 25 czerwca.

Pomimo niektórych wczesnych doniesień, drużyna piłkarska uwięziona w systemie jaskiń w pobliżu granicy z Mjanmą w Chiang Rai nadal nie została uratowana.

Mniej więcej godzinę temu, około 9:00 czasu tajlandzkiego, urzędnicy wezwali do tymczasowego wycofania się po przepłynięciu do 7 km w zalanym kompleksie jaskiń z powodu deszczu i podnoszących się wód oraz ograniczonej widoczności. Członkowie rodziny oraz coraz większa obecność opinii publicznej i mediów obozują przed wejściem do jaskini, mając nadzieję na pozytywne wieści.

Elitarna jednostka Navy Seal Diving Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii, zlokalizowana w Chon Buri niedaleko Pattaya i która co roku przechodziła szkolenie od US Navy Seals podczas Cobra Gold, jest w tym momencie głównym zespołem ratunkowym i została wezwana w poniedziałek po tym, jak władze w Chiang Rai nie byli w stanie dostać się do jaskini o własnych siłach.

Uważa się, że chłopcy w wieku 11-15 lat weszli późnym popołudniem do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai ze swoim 25-letnim trenerem. Matka zgłosiła, że ​​jej syn nie wrócił tego dnia z treningu piłki nożnej, co skłoniło go do poszukiwań. Towarzyszył im 25-letni trener. Uważa się, że uwięzionych jest łącznie 12 uczniów.

Kapitan Anant Surawan, szef Underwater Demolition Assault Unit, powiedział, że ciemność i poziom wody stwarzają ryzyko dla operacji. Dodał, że wszystkim kazano wrócić, aby zaplanować kolejne ruchy. Miejscowi i leśnicy powiedzieli, że pionowe szyby również zapewniają dostęp do kompleksu i że istnieją inne odległe i trudne wejścia, ale zostaną one zbadane przez zespoły w poszukiwaniu punktu wejścia.

Zespół Marynarki Wojennej stwierdza, że ​​na podstawie znalezionych dowodów, w tym plecaków i przedmiotów porzuconych w zalanych jaskiniach, studenci kierują się w głąb kompleksu jaskiń i mocno wierzą, że wciąż żyją i udali się na obszar, który nie może zostać zalany z powodu poziom jaskini według strażników leśnych, ale ma mniej więcej 8 km i jest bardzo trudno dostępny. Wysłali zapasy w wodoodpornych paczkach ze świeżą wodą i żywnością przez kompleks jaskiń, mając nadzieję, że dotrą do przewidywanej suchej części, gdy prąd dotrze do tej części.

My tutaj w wiadomościach Pattaya mamy nadzieję na pozytywne wieści.

 

 

 

 

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/