Aktualizacja 10:XNUMX: Drużyna piłkarska wciąż uwięziona w zalanej jaskini, poszukiwania zawieszone z powodu podnoszącej się wody, uważa się, że wciąż żyje

Chiang Rai-

Aktualizacja z 10:20 w poniedziałek 25 czerwca.

Pomimo niektórych wczesnych doniesień, drużyna piłkarska uwięziona w systemie jaskiń w pobliżu granicy z Birmą w Chiang Rai wciąż nie została uratowana.

Mniej więcej godzinę temu, około 9:00 czasu tajlandzkiego, urzędnicy wezwali do tymczasowego wycofania się po przepłynięciu do 7 km wewnątrz zalanego kompleksu jaskiń z powodu deszczu i podnoszącej się wody oraz ograniczonej widoczności. Członkowie rodziny oraz rosnąca obecność opinii publicznej i mediów pozostają obozem przed wejściem do jaskini, mając nadzieję na pozytywne wiadomości.

Elitarna jednostka Navy Seal Diving Tajlandzkiej Królewskiej Marynarki Wojennej, zlokalizowana w Chon Buri niedaleko Pattaya, która przeszła szkolenie z US Navy Seals podczas Cobra Gold, jest w tym momencie głównym zespołem ratowniczym i została wezwana w poniedziałek po władzach w Chiang Rai nie byli w stanie dostać się do jaskini własnymi środkami.

Uważa się, że chłopcy w wieku 11-15 lat weszli do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai ze swoim 25-letnim trenerem późnym popołudniem w sobotę. Matka poinformowała, że ​​jej syn nie wrócił tego dnia z treningu piłkarskiego, co skłoniło do przeszukania. Był z nimi ich 25-letni trener. Uważa się, że w pułapce znalazło się 12 uczniów.

Kapitan Anant Surawan, szef jednostki szturmowej podwodnego wyburzenia, powiedział, że ciemność i poziom wody stwarzają ryzyko dla operacji. Dodał, że wszystkim kazano wrócić i zaplanować kolejne ruchy. Miejscowi i strażnicy leśni stwierdzili, że pionowe szyby zapewniają również wejście do kompleksu i że istnieją inne odległe i trudne wejścia, ale zespoły będą obserwowały ich punkt wejścia.

Zespół Marynarki Wojennej twierdzi, że na podstawie znalezionych dowodów, w tym plecaków i przedmiotów porzuconych w zalanych jaskiniach, uczniowie zagłębiali się w kompleks jaskiń i mocno wierzą, że wciąż żyją i udali się do obszaru, którego nie można zalać z powodu poziom jaskini według strażników leśnych, ale ma około 8 km i jest bardzo trudny do osiągnięcia. Wysłali zapasy w wodoodpornych opakowaniach ze świeżą wodą i jedzeniem przez kompleks jaskiń, mając nadzieję, że dotrą do przewidywanej suchej części, gdy prąd do niej dotrze.

My tutaj, w wiadomościach The Pattaya, mamy nadzieję na pozytywne wiadomości.

 

 

 

 

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/