Wielka akcja ratunkowa dla młodzieżowej drużyny piłkarskiej uwięzionej w zalanej jaskini w Chiang Rai

Chiang Rai-

 

Ratownicy planują drugą próbę przedostania się przez małe, zalane przejście wewnątrz tajskiej jaskini w poszukiwaniu 12 chłopców i ich trenera piłki nożnej, którzy weszli do jaskini dwa dni temu podczas wycieczki.

Podczas pierwszej próby o świcie nurkowie nie byli w stanie dotrzeć do dużej komory głęboko w jaskini, w której mogli przebywać studenci, powiedział Kamolchai Kotcha, urzędnik w parku leśnym, w którym znajduje się jaskinia w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii.

Przejście do komory jest bardzo małe, „zalane i pokryte piaskiem i błotem” – powiedział Kamolchai.

Duża komora znajduje się około 4 km (2.5 mili) od wejścia do jaskini, która ma około 6 do 8 km długości.

12 chłopców w wieku 11-15 lat prawdopodobnie weszło do jaskini Tham Luang Nang Non ze swoim trenerem późnym sobotnim popołudniem. Matka, która zgłosiła, że ​​jej syn nie wrócił tego dnia z treningu piłki nożnej, rozpoczęła poszukiwania.

Jaskinia może zostać poważnie zalana podczas pory deszczowej w Tajlandii, która trwa od czerwca do października.

Według Kamolchai, turyści uwięzieni w jaskini przez poprzednie powodzie zostali uratowani po tym, jak woda opadła kilka dni później.

Oficjalnie jaskinia została zamknięta na czas pory deszczowej i umieszczono znaki ostrzegawcze. Strażnicy parku zazwyczaj prowadzą turystów do jaskini w porze suchej, jednak zespół i ich trener zdecydowali się wejść pomimo ostrzeżeń. Jaskinia nie jest ślepą uliczką i jest połączona z innymi jaskiniami, więc mamy nadzieję, że zespół żyje i jest znacznie głębiej w systemie, który według władz nie zalewa.

Obecnie, od godziny 4:00 w poniedziałek, zespół z podwodnej jednostki szturmowej Marynarki Wojennej pomaga i przepływa przez zalaną jaskinię, próbując dotrzeć do uwięzionej drużyny piłkarskiej.

Będziemy dostarczać dalsze aktualizacje, gdy je otrzymamy.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/