Rozpoczęła się wielka akcja ratunkowa dla młodzieżowej drużyny piłkarskiej uwięzionej w zalanej jaskini w Chiang Rai

Chiang Rai-

 

Ratownicy planują drugą próbę przedostania się przez mały, zalany korytarz w tajlandzkiej jaskini w poszukiwaniu 12 chłopców i ich trenera piłki nożnej, którzy weszli do jaskini dwa dni temu podczas wycieczki terenowej.

Podczas pierwszej próby o świcie nurkowie nie byli w stanie dotrzeć do dużej komory głęboko w jaskini, w której mogli przebywać studenci, powiedział Kamolchai Kotcha, urzędnik w parku leśnym, w którym znajduje się jaskinia w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii.

Przejście do komory jest niezwykle małe, „zalane i pokryte piaskiem i błotem” – powiedział Kamolchai.

Duża komora znajduje się około 4 km (2.5 mil) od wejścia do jaskini, która, jak się uważa, ma około 6 do 8 km długości.

Dwunastu chłopców ma 12-11 lat i uważa się, że weszli do jaskini Tham Luang Nang Non ze swoim trenerem późnym sobotnim popołudniem. Matka, która zgłosiła, że ​​jej syn nigdy nie wrócił z treningu piłki nożnej, rozpoczęła poszukiwania.

Jaskinia może poważnie zalewać podczas pory deszczowej w Tajlandii, która trwa od czerwca do października.

Według Kamolchai turyści uwięzieni w jaskini przez wcześniejsze powodzie zostali uratowani po tym, jak woda opadła kilka dni później.

Oficjalnie jaskinia była zamknięta na czas pory deszczowej i postawiono znaki ostrzegawcze. Strażnicy parku na ogół wprowadzają turystów do jaskini w porze suchej, jednak drużyna i ich trener postanowili wejść pomimo ostrzeżeń. Jaskinia nie jest ślepym zaułkiem i jest połączona z innymi jaskiniami, więc mamy nadzieję, że zespół żyje i jest głęboko w systemie, który według władz nie zaleje.

Obecnie, od godziny 4:00 w poniedziałek, zespół z jednostki szturmowej marynarki wojennej podwodnej rozbiórki pomaga i płynie przez zalaną jaskinię, aby spróbować dotrzeć do uwięzionej drużyny piłkarskiej.

Będziemy dostarczać dalsze aktualizacje, gdy je otrzymamy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/