Aktualizacja ratunkowa: Ulewne, nieustanne deszcze nadal utrudniają próbę ratunku, zalewając prawie u wylotu jaskini

Chiang Rai-

Ze strony Thai Navy Seals na Facebooku, od godziny 1:00 w czwartek po południu musieli ponownie tymczasowo zawiesić próby ratowania z powodu ciągłych ulewnych deszczy, które, jak pokazuje zdjęcie, mogą zalać nawet wejście do jaskini, gdzie drużyna piłkarska i ich trener pozostają w pułapce.

Prognozy pogody twierdzą, że deszcz powinien skończyć się dziś wieczorem, co zapewni wytchnienie dla tajskich fok marynarki wojennej i zagranicznych nurków, w tym świeżo przybyłych fok marynarki amerykańskiej, którzy będą kontynuować poszukiwania zaginionego zespołu.

Uważa się, że zespół znajduje się w części jaskini zwanej Pattaya Beach i wokół niej, nazwanej tak, że nigdy całkowicie nie zalewa i pozostawia niewielki fragment piasku i skał, według władz i weterana odkrywcy jaskiń Verna Unswortha z Wielkiej Brytanii, który zmapował i zbadał jaskinię w całości i mieszka w Chiang Rai. Zarówno on, jak i inne osoby mające doświadczenie z systemem jaskiń twierdzą, że obszar ten, ze względu na swój poziom, nie jest zalewany. Eksperci ds. odzyskiwania po awarii również przybyli ze Stanów Zjednoczonych i naradzają się z tajlandzkimi urzędnikami na temat ewentualnego wwiercenia się w górę, aby dotrzeć do Pattaya Beach i pobliskich komór.

To już szósty dzień, w którym zespół utknął w kompleksie jaskiń i pomimo ponad 20 pomp wysokociśnieniowych zastosowanych w celu obniżenia poziomu wody, ulewne, nieustanne deszcze nadal utrudniają postęp.

Dostarczymy aktualizacje

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/