Tajska policja ogłasza, że ​​wszyscy Nigeryjczycy w Tajlandii zostaną zbadani

Bangkok-

Policja poinformowała w piątek, że zaatakuje WSZYSTKICH Nigeryjczyków w Tajlandii w celu przeprowadzenia śledztwa, w ramach posunięcia, o którym ostrzega czołowy urzędnik ONZ ds. praw człowieka, co może być równoznaczne z nielegalną i dyskryminującą policją.

Szef policji turystycznej gen. dyw. Surachet Hakpal ogłosił to, pokazując osoby zatrzymane w ostatnich masowych aresztowaniach 72 cudzoziemców z 75 miejsc w całym kraju, w tym z Khaosan Road. Powiedział, że aresztowano również w 18 szkołach, w których cudzoziemcy pracowali bez pozwolenia na pracę.

Jedenastu cudzoziemców aresztowano za przekroczenie terminu ważności wiz, 46 za nielegalny wjazd i 15 za drobne przestępstwa. Wśród nich byli Rosjanie, Hindusi, Laotańczycy, Ugandyjczycy i Nigeryjczycy.

Surachet powiedział, że w ramach kampanii ponad 2,000 obcokrajowców na stałe otrzymało zakaz wjazdu do Tajlandii.

  Początkowo nosiła nazwę Operacja Czarny Orzeł, a jej efektem były cotygodniowe zdjęcia aresztowanych głównie czarnoskórych podejrzanych. Surachet przyznał, że wysiłki były skierowane na Nigeryjczyków, mówiąc, że ścigają podejrzanych, którzy stworzyli oszustwa romansowe, w których ktoś tworzy fałszywą tożsamość online, aby nawiązać romantyczny związek z tajskimi kobietami, które są następnie zmuszane do przekazywania im pieniędzy. Policja twierdzi, że większość oszustów to Nigeryjczycy.

 

„To nie znaczy, że wszyscy Nigeryjczycy to źli ludzie” – powiedział. „Nasze dotychczasowe represje polegają na oddzieleniu złych od dobrych”.

Powiedział, że około 1,400 Nigeryjczyków przebywających obecnie w Tajlandii i zarejestrowanych przez imigrację zostanie zbadanych w przyszłym tygodniu i zapytanych o ich dochody, aby zapobiec dalszym przestępstwom popełnianym przez cudzoziemców.

Członek Krajowej Komisji Praw Człowieka związany z ONZ ostrzegł, że bezkrytyczne śledztwo w sprawie wszystkich Nigeryjczyków bez dowodów popełnienia wykroczenia lub prawdopodobnej przyczyny może być niezgodne z prawem i dyskryminować obywateli Nigerii.

„Nie powinni losowo badać ludzi tylko dlatego, że są Nigeryjczykami, ponieważ stanie się to dyskryminacją ich rasy”. Angkhana Neelaphaijit powiedziała, dodając, że aresztowani mają prawo do obrony prawnej i złożenia skargi, jeśli ich prawa zostały naruszone.

Internetowi komentatorzy i osoby prywatne szybko zareagowały na uwagi stwierdzające, że Nigeryjczycy nie są rasą i są narodowością, a kiedy zdecydowana większość cudzoziemców aresztowanych za przedłużanie pobytu i przestępstwa od początku operacji X Ray była Nigeryjczykami, należy zezwolić na sprawdzanie każdego mieszkańca kraj. Komentatorzy stwierdzili, że osoby przebywające legalnie, nie na dłuższym pobycie i z odpowiednimi zezwoleniami, jeśli praca powinna zostać zezwolona na pobyt.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/