Domniemany sprawca podwójnych morderstw na Górze Buddy, Grubas, schwytany w Kambodży, oczekujący na ekstradycję do Tajlandii

Właścicielka baru w Phuket, Panya „Sia Auan Bangla” Yingdang, poszukiwana za rzekome zamordowanie byłej nastoletniej królowej piękności i jej partnera w Chon Buri w zeszłym miesiącu, została aresztowana w Kambodży.

Oczekuje się, że zostanie wydany w piątek (17 sierpnia).

Rodziny ofiar, zapłakane z ulgi słysząc o pojmaniu Panyi, wezwały władze do wymierzenia sprawiedliwości.

Oznaczało to, że wszyscy ci, których podejrzewano, że byli zamieszani w zabójstwo 29 lipca 20-letniej Paweeny Namuangrak i jej 21-letniego przyjaciela Anantachai Jaritrum, w świetle dziennym na „Górze Buddy” Khao Chi Chan w dystrykcie Sattahip, zostali aresztowani.

Kambodżańska policja pozwoliła swoim tajskim odpowiednikom na przyłączenie się do przesłuchania, powiedział w czwartek zastępca szefa policji krajowej, generał Chalermkiat Srivorakan.

Powiedział, że trwa ekstradycja Panyi.

Źródło podało, że biuro generalnego inspektora policji, generała Suchata Theerasawata, wysłało zespół do przekroczenia granicy w środę, a w piątek w siedzibie Royal Thai Police w Bangkoku odbędzie się konferencja policyjna.

Matka Paweeny, Wanpen Namuangrak, powiedziała, że ​​nie wybaczy Panyi.

„Nasza rodzina przeżyła traumę nie do wybaczenia z powodu działania Sia Auan” – powiedziała. „Mam nadzieję, że władze oskarżyły go, prowadząc do kary śmierci. Wierzę, że duch mojej córki jest spokojny i chce, aby sądownictwo wymierzyło maksymalną karę”.

Chwaląc policję za ich szybkie działanie, matka Anantachaia, Jomsri Chompoopeun, powiedziała, że ​​nie chce zemsty, ale wierzy, że zostanie ukarany tak surowo, jak zrobił to jej synowi.

Jomsri powiedziała, że ​​chce, aby Sia Auan przeprosiła.

Pięciu innych aresztowanych to jeden z rzekomych strzelców Narong Warintharawet (22 lata), Krissana Sisuk, lat 22, który rzekomo wynajął dom, w którym planowano morderstwo i rzekomo doprowadził Panyę do zapewnienia ochrony, 34-letni Jeerasak Unaiban, który śledził wynajęty samochód ofiar i dostarczył informacji rzekomemu zabójcy, rzekomemu obserwatorowi Sayanowi Sisuk (43 lata) i Kiattisak Surangsaengoonmee (35 lat), którzy rzekomo prowadzili pickupa.

Paweena, była nastoletnia królowa piękności na poziomie dystryktu z Kalasin, zmarła natychmiast po tym, jak została postrzelona cztery razy rzekomo przez Naronga, podczas gdy Anantachai uległ trzem ranom postrzałowym rzekomo od Panyi.

Para była w Khao Chi Chan około godziny 5:29 XNUMX lipca, aby zasłużyć na urodziny Paweeny.

Policja uważa, że ​​zabójstwa mogły być motywowane zazdrością Panyi po tym, jak Paweena przeprowadziła się z Phuket do Nakhon Pathom z Anantachaiem do pracy.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/