Gitara „Legend” Lam Morrison uderza pieszego w drodze do pracy

Pattaya-

Well known local guitarist Lam Morrison, 74 years old, was involved in an accident in which he hit a pedestrian in his car on his way to a gig in South Pattaya on Saturday evening, September 8th.

His Black BMW 325i sustained a heavily cracked windshield from the accident.

The pedestrian, Loppraphan Sariphim, 40, sustained a head wound and injuries to her right leg. She was taken to the hospital after the accident.

Mr. Morrison cooperated fully with police and officials at the scene of the accident. It was unclear where the fault lay in the incident. Mr. Morrison claims she ran out in front of him without warning and Ms. Sariphim has so far declined to make a public statement.

Police will review CCTV at the intersection where the accident took place and determine if they will file and charges.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/