Bank Centralny Tajlandii utrzymuje stopy procentowe, polityka bez zmian.

BANGKOK, 20 września (Reuters) – Tajlandia nie powinna w tym roku podnosić stóp procentowych, ponieważ baht jest silny, inflacja pozostaje niska, a wojna handlowa budzi niepokój, powiedział w czwartek minister finansów.

Komentarz Apisaka Tantivorawonga pojawił się po tym, jak komitet polityki pieniężnej banku centralnego w środę głosował 5:2 za pozostawieniem stopy procentowej na niezmienionym poziomie 1.50%. Analitycy postrzegali rosnące głosowanie podzielone jako wskazówkę, że wkrótce nastąpi podwyżka.

Bank centralny powinien rozważyć dobry moment na zacieśnienie polityki i upewnić się, że nie spowoduje to problemów dla gospodarki, powiedział dziennikarzom Apisak.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/