Liczba przyjazdów turystów z Chin spadła o prawie 12% rok do roku w sierpniu, ogólna liczba przyjazdów turystów zagranicznych wzrosła o 3%

BANGKOK — liczba turystów odwiedzających Tajlandię z Chin kontynentalnych spadła w sierpniu o 11.77 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, według statystyk Ministerstwa Turystyki i Sportu Tajlandii.

 

Ministerstwo podało, że w sierpniu Tajlandię odwiedziło około 3,228,595 3.04 XNUMX zagranicznych turystów, co oznacza wzrost o XNUMX procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

 

Według ministerstwa ci zagraniczni turyści wnieśli do kraju około 168 miliardów bahtów (5 miliardów dolarów), co stanowi wzrost o 2.79 procent w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku.

 

Około 867,461 11.77 turystów z Chin kontynentalnych, największa grupa wśród turystów zagranicznych, odwiedziło w sierpniu Tajlandię, co oznacza XNUMX procentowy spadek w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku.

Urzędnicy z TAT twierdzą, że do tego spadku przyczyniło się kilka czynników, w szczególności dobrze nagłośnione zatonięcie promu w Phuket i śmierć dziesiątek obywateli Chin.

Dzięki uprzejmości: Ministerstwo Turystyki Tajlandii

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/