Liczba przyjazdów turystów z Chin spadła o prawie 12% rok do roku w sierpniu, ogólna liczba przyjazdów turystów zagranicznych wzrosła o 3%

BANGKOK — liczba turystów z Chin kontynentalnych odwiedzających Tajlandię spadła w sierpniu o 11.77 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, według statystyk tajlandzkiego Ministerstwa Turystyki i Sportu.

 

Ministerstwo poinformowało, że w sierpniu Tajlandię odwiedziło około 3,228,595 3.04 XNUMX zagranicznych turystów, co oznacza wzrost o XNUMX procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

 

Według ministerstwa ci zagraniczni turyści wnieśli do kraju około 168 miliardów bahtów (5 miliardów dolarów amerykańskich), co stanowi wzrost o 2.79 procent w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku.

 

Około 867,461 11.77 turystów z Chin kontynentalnych, największa grupa wśród turystów zagranicznych, odwiedziło Tajlandię w sierpniu, co oznacza spadek o XNUMX procent w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku.

Urzędnicy z TAT twierdzą, że do spadku przyczyniło się kilka czynników, zwłaszcza dobrze nagłośnione zatonięcie promu w Phuket i wynikająca z tego śmierć dziesiątek obywateli Chin.

Dzięki uprzejmości: Ministerstwo Turystyki Tajlandii

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/