Tajlandia prawdopodobnie zabroni karmienia gołębi, więzienia i nałożenia wysokich grzywien

Administracja metropolitalna w Bangkoku prowadzi kampanię mającą na celu łapanie gołębi i obiecała nałożyć zakaz ich karmienia – osoby naruszające prawo mogą zostać uwięzione na okres do trzech miesięcy, zapłacić grzywnę w wysokości 25,000 770 bahtów (XNUMX USD) lub jedno i drugie.

„Istnieje zagrożenie dla ludzi w miejscach, w których występuje duże skupisko gołębi” – powiedział Reuterowi Taweesak Lertprapan, zastępca gubernatora Bangkoku, gdy łapacze ptaków łapali gołębie wokół niego na publicznym placu.

Inne miasta na całym świecie wprowadziły podobne zakazy, w tym popularna włoska Wenecja, gdzie karmienie gołębi jest nielegalne – ale nie ma zagrożenia odsiadką.

W Bangkoku gołębie – często nazywane „szczurami ze skrzydłami” – często można znaleźć w zatłoczonych miejscach, w tym w świątyniach, targowiskach i parkach publicznych.

Taweesak powiedział, że zagrożenia dla zdrowia gołębi obejmują choroby układu oddechowego, zapalenie opon mózgowych i ptasią grypę.

„Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zaprzestanie ich karmienia” – powiedział Taweesak.

Urzędnicy powiedzieli również, że wielu turystów karmi gołębie, nie wiedząc, jaki ma to wpływ na rozprzestrzenianie się ptasiej grypy i problemy, jakie może powodować.

Premier Prayuth Chan-ocha zarządził w tym miesiącu ogólnokrajową kampanię mającą na celu zmniejszenie liczby gołębi na zaludnionych obszarach.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/