Tajlandia prawdopodobnie zabroni karmienia gołębi, więzienia i nałożenia wysokich grzywien

Administracja Metropolitalna Bangkoku przewodzi kampanii łapania gołębi i obiecała nałożyć zakaz ich karmienia – sprawcy mogą zostać skazani na karę więzienia do trzech miesięcy, grzywnę w wysokości 25,000 770 bahtów (XNUMX dolarów) lub obie.

„Istnieje ryzyko dla ludzi w miejscach, w których występuje duża koncentracja gołębi”, powiedział Reuterowi Taweesak Lertprapan, zastępca gubernatora Bangkoku, gdy łapacze ptaków łapali gołębie wokół niego na publicznym placu.

Inne miasta na całym świecie nałożyły podobne zakazy, w tym ulubioną przez włoskich turystów Wenecję, gdzie karmienie gołębi jest nielegalne – ale nie ma zagrożenia odsiadki.

W Bangkoku gołębie – często nazywane „szczurami ze skrzydłami” – często można spotkać w zatłoczonych miejscach, w tym w świątyniach, na rynkach i w parkach publicznych.

Taweesak powiedział, że zagrożenia dla zdrowia ze strony gołębi obejmują choroby układu oddechowego, zapalenie opon mózgowych i ptasią grypę.

„Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zaprzestanie karmienia ich” – powiedział Taweesak.

Urzędnicy powiedzieli również, że wielu turystów karmi gołębie, nie zdając sobie sprawy z wpływu, jaki ma to na rozprzestrzenianie się ptasiej grypy i problemów, jakie może powodować.

Premier Prayuth Chan-ocha w tym miesiącu zarządził ogólnokrajową kampanię mającą na celu zmniejszenie liczby gołębi na zaludnionych obszarach.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/