Rząd Tajlandii przeprowadza pełne śledztwo w sprawie napaści na chińskiego turystę na lotnisku po tym, jak wideo staje się wirusowe (wideo)

Bangkok-

Chiny są największym źródłem turystów w Tajlandii, stanowiąc około jednej czwartej z 35 milionów odwiedzających ją rocznie.

Jednak katastrofa łodzi na popularnej wyspie Phuket w lipcu, która zabiła dziesiątki chińskich urlopowiczów, spowodowała spadek liczby wizyt i postawiła Tajlandię w stan gotowości przed problemami, które mogą wpłynąć na rynek.

Wideoklip z 27 września na lotnisku Don Mueang w Bangkoku, który pokazuje strażnika, który przez chwilę szamocze się z mężczyzną, a następnie bije go, zalicza się do tej kategorii i szybko wywołał reakcje ze strony niektórych z najwyższych szczebli władzy.

Sunsern Kaewkumnerd, rzecznik rządu, powiedział w niedzielę, że premier i lider junty Prayut Chan-O-Cha był „głęboko zdenerwowany” incydentem.

„Premier uważał, że choć turysta nie mógł przedstawić dokumentów potwierdzających jego zakwaterowanie i status prawny w Tajlandii, odmówił pobytu w areszcie, przeklinał i znieważał funkcjonariuszy, odmawiał wykonywania rozkazów nawet w jego ojczystym języku, kilkakrotnie próbował aby uciec i postępować niewłaściwie z urzędnikami, nadal urzędnicy muszą opanować się i traktować go zgodnie z międzynarodową praktyką”. Sunsern powiedział w wiadomości do reporterów.

Dodał, że zawieszono dwóch starszych pracowników lotniska, a strażnik został zwolniony ze stanowiska.

Jeden z pracowników, Suthirawat Suwannarat, który jest dyrektorem generalnym lotniska, otrzymał 30-dniowe zawieszenie po bezpośrednim spotkaniu z najwyższymi szczeblami rządu, który spotkał się również z urzędnikami rządu chińskiego. Śledztwo w sprawie polityki lotnisk będzie kontynuowane.

„Nie możemy odmówić odpowiedzialności za to niedociągnięcie i żałuję i przepraszam chińskiego turystę” – powiedział dziennikarzom w sobotę.

„Chociaż mamy prawo się bronić, w tym przypadku nie było to rozsądne, a turysta był sfrustrowany, a nie realne zagrożenie”. powiedział.

Turysta został zidentyfikowany jako Mei Ji i przyleciał samolotem z Dżakarty, poinformował władze lotniska. Dodał, że odmówił czekania w pokoju, odmówił wykonania poleceń funkcjonariuszy lotniska i policji, odmówił rozmowy z tłumaczem, ciągle obrażał i przeklinał funkcjonariuszy i policję oraz odmawiał rozmowy z jakimkolwiek przełożonym lub przełożonym. Stwierdzono również, że kilkakrotnie próbował uciec lub „przebiegać” przez kontrolę paszportową.

Później został deportowany i okazało się, że jego dokumenty były rzeczywiście fałszywe i nie miał ważnej WIZY, aby wjechać do Tajlandii, ale nie wcześniej, niż przed tym, jak spotkanie zostało sfilmowane na telefonach komórkowych, przesłane online i wprowadzone do sądu opinii publicznej.

Szybka reakcja Tajlandii podkreśla utrzymującą się wrażliwość na katastrofę w Phuket, w której zginęło prawie 50 osób. Władze nadal twierdzą, że chociaż pan Mei Ji rzeczywiście naruszał prawo i nie współpracował w żadnym momencie, nie powinien zostać fizycznie uderzony przez urzędnika.

Ministerstwo Turystyki i Sportu oszacowało, że straciłoby ponad pół miliona chińskich turystów rozgniewanych i przerażonych tragedią na łodzi.

Według rządowych statystyk w sierpniu około 860,000 3.2 z XNUMX miliona turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, stanowili Chińczycy.

Liczby oznaczają prawie 12-procentowy spadek chińskich wizyt w tym samym okresie ubiegłego roku.

Film znajduje się poniżej. Należy zauważyć, że tytuł jest nieprawidłowy - nie zastosowano żadnych grzywien ani nadmiernych wydatków, co potwierdziło wiele źródeł, poza tym, że turysta został poinstruowany, aby zapłacić za lot powrotny do swojego kraju po braku ważnej wizy na wjazd do kraju.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/