Dwóch angielskich turystów czeka dziesięć lat w tajskim więzieniu za malowanie graffiti na zabytkowej XIII-wiecznej ścianie w Chiang Mai

Brytyjski turysta oskarżony o namalowanie sprayem swojego imienia na zabytkowym miejscu w Tajlandii może grozić 10 lat więzienia.

Lokalna policja poinformowała, że ​​23-letni Lee Furlong z Liverpoolu przyznał się do zbezczeszczenia bramy Tha Phae w mieście Chiang Mai.

Film wydaje się pokazywać mężczyznę rozpylającego „Scouser Lee” na bramie, której część pochodzi z XIII wieku.
Supt Teerasak Sriprasert powiedział, że Furlong zostanie oskarżony o „wandalizację stanowiska archeologicznego”.

Kanadyjka Brittney Schneider została również aresztowana i oskarżona o wandalizm za rzekome dodanie swojego pierwszego inicjału do graffiti na bramie.

„Sądzi im nie więcej niż 10 lat więzienia [i/lub] grzywna w wysokości nie większej niż milion bahtów (około 23,555 XNUMX funtów)”, powiedział Supt Sriprasert.
„Przyznali się do przestępstwa, mówiąc, że zrobili to z powodu dreszczyku emocji, a także byli trochę pijani”.

Rzecznik Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów powiedział, że jego personel „udziela pomocy Brytyjczykowi po jego aresztowaniu w Tajlandii” i „jest w kontakcie z lokalnymi władzami”.

Tajskie media podały, że monitoring z pobliskiej restauracji pokazuje cztery osoby zbliżające się do bramy około godziny 04:00 w czwartek. Dwóch z nich podchodzi do ściany, a jeden zaczyna ją spryskiwać.
Pan Furlong podobno powiedział detektywom, że on i jego grupa byli pijani i wracali do pensjonatu, kiedy podniósł wyrzuconą puszkę sprayu i użył jej przed swoim towarzyszem.

Po zidentyfikowaniu następnego dnia, on i pani Schneider zostali aresztowani w swoim pensjonacie i zabrani na rekonstrukcję do Bramy Północnej, jednej z pięciu historycznych bram w mieście, według Thai PBS.

Pozostałe dwie osoby pokazane na nagraniu nie zostały aresztowane. Chiang Mai jest czwartym co do wielkości miastem Tajlandii, a turyści mogą odwiedzić zabytkowe, otoczone murami części miasta.

Tajskie media społecznościowe były oburzone tym aktem i szukają turysty, który zostanie skazany na pełne dziesięć lat więzienia i grzywny w wysokości miliona bahtów. Turyści powiedzieli prasie, że nie mają środków na grzywnę i żałują tego czynu i twierdzą, że nie wiedzieli, że mur był święty, a oni byli pod wpływem alkoholu i nie chcieli krzywdy.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/