Rząd Tajlandii kontynuuje legalizację marihuany medycznej

BANGKOK: Tajlandia wdraża plany legalizacji marihuany medycznej, powiedział AFP urzędnik w środę (31 października), ponieważ kraj ma nadzieję zarobić na wielomiliardowym przemyśle dzięki produktowi uznawanym przez jej zwolenników za jeden z najlepszych na świecie.

Kilka krajów, w tym Kanada, Australia, Izrael i ponad połowa stanów USA, zaczęło używać marihuany leczniczej.

Jednak Tajlandia byłaby pierwszym krajem w Azji, który by to zrobił, wykorzystując rynek, który według szacunków amerykańskiej firmy Grand View Research może osiągnąć 55.8 miliarda dolarów do 2025 roku.

Projekt ustawy zezwalającej na jego ograniczone użycie został przesłany do Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego (NLA) rządu wojskowego.

„Przesłaliśmy projekt ustawy marszałkowi” – ​​powiedział AFP Jet Sirathraanon, przewodniczący stałej komisji ds. zdrowia publicznego NLA, dodając, że pierwsze czytanie w parlamencie rządowym odbędzie się za niecały miesiąc.

Konopie indyjskie będą przeznaczone „wyłącznie do celów leczniczych, a nie rekreacyjnych” – dodał.

Marihuana pozostaje nielegalna w Tajlandii, a handel narkotykami podlega surowym karom, mimo że kraj ten pozostaje kluczowym regionalnym węzłem tranzytowym i producentem narkotyków.

Jednak idea marihuany medycznej od dawna jest bardziej akceptowalna dla szerokich warstw społeczeństwa w kraju z większością buddyjską, a urzędnicy rządowi już wcześniej poruszali kwestię konieczności zreformowania przepisów antynarkotykowych.

Jet powiedział, że Tajlandia zbyt długo zwlekała z wprowadzeniem zmian, podczas gdy inne kraje, takie jak Kanada i Australia, wykorzystały ten moment, włączając w to legalizację eksportu.

Przytoczył możliwości generowania dochodów, jakie zmiana prawa zapewni Tajlandii, a także korzystny wpływ, jaki może ona mieć na odczuwających ból pacjentów.

Pochwalił także jakość roślin tego kraju Azji Południowo-Wschodniej, które szczególnie dobrze rosną na pograniczu Złotego Trójkąta, czyli Tajlandii, Laosie i Birmie.

„Robię to, ponieważ jest to szansa dla Tajów” – powiedział. „Tajlandia ma najlepszą marihuanę na świecie.”

Eksperci są zgodni i widzą podobny potencjał.

„Dziś Tajlandia może produkować niesamowitą marihuanę za ułamek kosztów zachodnich hodowców” – powiedział Jim Plamondon, wiceprezes ds. marketingu w Thai Cannabis Corporation, określanej jako pierwsza w kraju legalna firma zajmująca się marihuaną.

„Jutro Tajlandia odzyska swoje dziedzictwo kulturowe, stając się wiodącym na świecie hodowcą, przetwórcą i producentem produktów z konopi indyjskich” – powiedział.

„Każda firma, która poważnie podchodzi do konopi indyjskich, powinna zacząć przenosić swój łańcuch dostaw do Tajlandii”.

Dzięki uprzejmości Associated Press i Channel News Asia.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/