Zakażony HIV tajlandzki sierżant aresztowany i oskarżony o zgwałcenie 75 nastoletnich chłopców w północno-wschodniej Tajlandii

Bangkok:

   Tajlandzki sierżant zarażony wirusem HIV został aresztowany i oskarżony o zgwałcenie około 75, głównie nastoletnich chłopców, po tym, jak zwabił ich na spotkanie w północno-wschodniej części kraju, powiedział agencji AFP wysoki rangą funkcjonariusz organów ścigania.

43-letni żołnierz w prowincji Khon Kaen użył fałszywego profilu w gejowskiej aplikacji randkowej, aby zaprosić domniemane ofiary – w wieku od 13 do 18 – na spotkanie z nim, powiedział Surachate Hakparn, znany jako Big Joke w Tajlandii Media, zastępca szefa grupy zadaniowej ds. przestępczości technologicznej.

Surachate powiedział, że nastolatki zostały nakłonione do podzielenia się swoimi zdjęciami przed przybyciem, a następnie szantażowane do uprawiania seksu z mężczyzną, gdy już tam byli i dowiedzieli się, że to nie mężczyzna z profilu.

„Mamy dowody na to, że zgwałcił chłopców, było ich około 75” – powiedział w czwartek, dodając, że podejrzany został aresztowany i usłyszał zarzuty dzień wcześniej.

„Mamy na to wyraźne dowody i przyznał się”.

Mężczyzna rzekomo dokonywał napaści seksualnych przez cztery lata, a władze zostały poinformowane o roszczeniach za pośrednictwem napiwku na stronie grupy zadaniowej ds. przestępstw technologicznych na Facebooku.

Surachate dodał, że policja uważa, że ​​zakres śledztwa może być jeszcze szerszy i sięgać lat wstecz.

„Robił to chłopcom, odkąd służył w Bangkoku i kontynuował to w Khon Kaen” – powiedział Surachate, dodając, że podejrzany został pozbawiony stopnia.

W sumie podejrzanemu postawiono sześć zarzutów, w tym gwałt i molestowanie nieletnich dzieci. Maksymalna kara za gwałt na dziecku to 20 lat więzienia.

Domniemanym ofiarom zapewniane są testy na obecność wirusa HIV i usługi doradcze.

Tajlandia trafiała na pierwsze strony gazet w związku ze skandalami związanymi z wykorzystywaniem seksualnym w przeszłości, ale wiele z tych działań odbywa się poza zasięgiem wzroku i jest słabo omawiane.

Źródło: Associated Press

ŹRÓDŁOhttps://www.channelnewsasia.com/news/asia/thai-sergeant-with-hiv-accused-of-raping-dozens-of-teenage-boys-10910224
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/