Jaki jest obecny i przyszły status vapingu w Tajlandii? Przyglądamy się dogłębnie

Kolekcja e-papierosów,

Tajlandia-

Wydaje się, że w tym tygodniu panuje zamieszanie, ponieważ Departament Akcyzowy Tajlandii i rząd Tajlandii wydał dwa sprzeczne oświadczenia. Omówiliśmy to na naszych kanałach w mediach społecznościowych i po dogłębnym zbadaniu sprawy postaramy się przedstawić wyjaśnienia.

Z jednej strony ten artykuł pochodzi z Bangkok Post, Chiang Rai Times i wielu innych źródeł wiadomości w Tajlandii.  https://www.bangkokpost.com/news/general/1572378/tourists-warned-of-e-cigarette-fines?fbclid=IwAR1n5CJJvjil8ljIrFbE1UuRlrSbCW4cJWIzYw5vSWFHFZy99xy0Mu2aNuc

Z drugiej strony masz ten artykuł, również pochodzący z Bangkok Post, który skłonił kilka osób do przekonania, że ​​e-papierosy wkrótce staną się „legalne”. https://www.bangkokpost.com/news/general/1572042/smokers-shift-to-hike-tax-on-loose-tobacco

Aby jeszcze bardziej spowodować brak jasności, masz ten artykuł z Sanook (język tajski), w którym stwierdza się, że zgodnie z Departamentem Akcyzy e-papierosy staną się całkowicie legalne.  https://www.sanook.com/money/610587/

Wszystkie trzy artykuły i informacje ukazały się tego samego dnia, 8 listopada 2018 r. Jak można się spodziewać, spowodowało to duże zamieszanie wśród potencjalnych konsumentów, mieszkańców i turystów.

Dlatego tutaj jest obecna jasność w bardzo podstawowych terminach laika z wyjaśnieniem od Departamentu Akcyzy i szefa akcyzy p. Pachorn Anantasin:

-Vaping jest obecnie sprzeczny z tajskim prawem. Kary w tajskim więzieniu sięgają nawet dziesięciu lat, a grzywny do czterech razy przekraczają koszt urządzenia i płynów, co może prowadzić do ogromnych grzywien. Przeciętny osobnik przyłapany na sprzęcie do wapowania lub publicznie wapujący zgłosił się do Departamentu Akcyzy i ich ambasad grzywny w wysokości od 20,000 50,000 do XNUMX XNUMX bahtów.

-Departament Akcyzowy nie ma (i nie ma) możliwości zmiany jakichkolwiek przepisów. Po prostu wydali ostrzeżenie dla wszystkich głównych ambasad, przypominając turystom po kilku skargach na obowiązujące prawo i karach wymienionych powyżej. Kary są takie same od prawie roku.

- Istnieje możliwość otwarcia i nałożenia podatku na vaping, JEŚLI Ministerstwo Handlu i Zdrowia może dojść do porozumienia w sprawie importu vapingu. Nie osiągnięto ani nie oczekuje się osiągnięcia porozumienia w najbliższej przyszłości ze względu na różnice zdań.

-Departament akcyzy nie powiedział, że BĘDZIE opodatkowywać vaping, jak pierwotnie podało kilka źródeł medialnych. Stwierdzili, jak powyżej, możliwość jest rozważana, ale wymaga zgody Ministerstwa Handlu i Zdrowia.

-Jeśli chodzi o to, czy firma jest odpowiedzialna lub odpowiedzialna, jeśli klient wapuje lub używa urządzeń do wapowania w lokalu, Departament Akcyzowy powiedział, że jest to sprawa organów ścigania i nie leży w jego obszarze odpowiedzialności. Pattaya News widziała wiele znaków w zaniepokojonych firmach z obszaru, ostrzegających klientów, aby nie waporyzowali w lokalu. Urzędnicy oświadczyli prasie, że wapowanie jest niezgodne z tajlandzkim prawem i jest zabronioną działalnością, więc firma MOŻE zostać pociągnięta do odpowiedzialności, podobnie jak w przypadku używania narkotyków lub działań niezgodnych z prawem, w ich miejscu prowadzenia działalności.

Mamy nadzieję, że zapewni to jasność w obecnej sytuacji.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOTajski Departament Akcyzowy
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/