Reforma policji nadchodzi w Tajlandii: przesłuchania zostaną uwiecznione na filmie; koniec z paradowaniem podejrzanych przed prasą

Bangkok-

Przesłuchania do uchwycenia na filmie; zakaz paradowania podejrzanych przed prasą

W RAMACH reformy policji ludzie wkrótce będą mogli złożyć skargę na policję za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Skarżący nie będą już musieli martwić się o jurysdykcję komisariatów policji po wprowadzeniu reform, ponieważ ich skargę można zarejestrować w dowolnym komisariacie policji.

Zgodnie z planem reform każde przesłuchanie podejrzanego przez policję będzie filmowane, aw poważnych sprawach karnych obecni będą również prokuratorzy.

Przygotowania do tych nowych procedur dla biura policji nabrały już solidnego rozmachu.

Wczoraj Rada Ministrów zatwierdziła projekt nowelizacji Kodeksu Karnego, który jest kluczowy dla reformy policji.

„Niniejsza poprawka ma na celu uniemożliwienie policji przyprowadzania podejrzanych na konferencje prasowe”– powiedział rzecznik rządu Buddhipongse Punnakanta, który jest również zastępcą stałego sekretarza premiera.

Policja często organizuje konferencje prasowe, aby opowiedzieć o swoich osiągnięciach, zwłaszcza w szeroko nagłośnionych sprawach. Niektórzy podejrzani są nawet zobowiązani do odpowiadania na pytania na takich konferencjach.

W jednej głośnej sprawie policja pozwoliła nawet na konfrontację podejrzanych z ofiarami w mediach.

Źródło: Tajskie Wiadomości Narodowe

ŹRÓDŁOTajskie wiadomości narodowe
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/