136 Kambodżańczyków bez pozwolenia na pracę aresztowano podczas porannego nalotu na plac budowy

Pattaya-

Dziś o 6 rano urzędnicy imigracyjni i policja przeprowadzili nalot na obszar w północnej Pattaya, gdzie lokalni pracownicy budowlani są codziennie rozmieszczani na różnych placach budowy w rejonie Pattaya.

Urzędnicy sprawdzili dokumenty i wizy setek pracowników budowlanych i odkryli, że 136 pracowników migrujących, wszyscy z Kambodży, nie posiadało odpowiednich dokumentów ani wiz. Według urzędników osoby te zostały przemycone przez granicę przez handlarzy ludźmi w celu przeciwdziałania tajskiemu prawu.

Osoby bez odpowiednich dokumentów zostaną postawione zarzuty i deportowane. Dziś wieczorem zostaną przewiezieni do ośrodka dla imigrantów w Bangkoku. Kierownictwu firmy budowlanej grozi dodatkowo zarzut handlu ludźmi i według urzędników zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za zatrudnianie pracowników bez odpowiednich zezwoleń na pracę i dokumentów.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/