Białoruska kobieta, która twierdziła, że ​​ma brudy na skazanym przez prezydenta USA, zostanie deportowana

Bangkok-

Tajlandzki sąd zwolnił we wtorek Białorusinkę i siedmiu współoskarżonych, ale nakazał ich deportację po skazaniu ich pod zarzutem nakłaniania do prostytucji i spisku w celu utworzenia przestępczego syndykatu, ich prawnik i szef imigracji Tajlandii powiedział The Associated Press.

Anastasia Vashukevich, modelka, eskorta i samozwańcza trenerka seksu, znana również jako Nastya Rybka, oraz jej współoskarżeni zostali skazani, ale otrzymali wyroki w zawieszeniu po przyznaniu się do winy na początku ich procesu w sądzie w Pattaya, powiedział adwokat reprezentujący ósemkę. Tajlandzki szef imigracji powiedział, że w przyszłym tygodniu zostaną deportowani do Rosji.

„Wszyscy przyznali się do winy, a sąd zawiesił pozostały okres kary pozbawienia wolności i [nakazał] zwolnienie ich z aresztu sądowego” – powiedział mediom prawnik, który prosił o zachowanie anonimowości.

„Jednak po tym, jak sąd skończył czytać werdykt, funkcjonariusze policji imigracyjnej zatrzymali wszystkich oskarżonych i przewieźli ich do Bangkoku w celu dalszej deportacji” – powiedział prawnik.

Sprawa Wasiukiewicz trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie po jej aresztowaniu w Pattaya w lutym 2018 r., ponieważ twierdziła, że ​​ma obciążające dowody na poparcie zarzutów rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA w 2016 r.

Powiedziała, że ​​miała romans z rosyjskim miliarderem, który miał interesy z Paulem Manafortem, byłym kierownikiem kampanii prezydenta USA Donalda Trumpa, który został skazany w zeszłym roku za zarzuty karne, w tym spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych.
Żaden dowód na poparcie twierdzeń Białorusina nigdy nie wyszedł ani nie został opublikowany.

Wasiukiewicz został aresztowany wraz z dziewięcioma innymi obcokrajowcami w luksusowym hotelu w Pattaya, popularnym wśród turystów nadmorskim miasteczku na południe od Bangkoku, podczas rzekomego udziału w kursie seksu w lokalnym hotelu.

Dziesięciu początkowo oskarżono o pracę bez zezwolenia, ale dwóch zostało później wydalonych z Tajlandii, a pozostałych ośmiu oskarżono o nakłanianie do prostytucji i spisek w celu utworzenia syndykatu.

Partner Waszkiewicza, obywatel Rosji Aleksandr Kiriłłow (znany również jako Alex Lesley), rzekomo prowadził seminarium na temat seksu. Sześciu innych, którzy we wtorek przyznali się do winy, to Rosjanie i Białorusini, według Radia Wolna Europa/Radio Liberty, siostrzanego podmiotu BenarNews.

Sąd skazał każdego ze współoskarżonych na trzy lata więzienia, ale skrócił ich wyrok o połowę, ponieważ wszyscy przyznali się do winy, powiedział prawnik, dodając, że każdy z nich został ukarany grzywną w wysokości 150,000 4,702 bahtów (XNUMX USD).

Generał broni Surachate Hakparn, szef tajskiej imigracji, powiedział, że jego biuro przygotowuje się do deportacji ich do Rosji.

„Otrzymaliśmy je i jutro skontaktuję się z ambasadorem Rosji w Tajlandii, aby ustalić datę ich przywiezienia i zakupu biletów” – powiedział BenarNews telefonicznie.
Powiedział, że spodziewa się deportacji ósemki do końca przyszłego tygodnia. Wszyscy zostaną umieszczeni na czarnej liście i otrzymają zakaz powrotu do Tajlandii.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOBenar News / powiązane media
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/