Trzy kobiety z Filipin aresztowane i oskarżone o zbieranie funduszy na fałszywą organizację charytatywną dla dzieci w Pattaya

Pattaya-

Około godziny 10:00 dzisiejszego ranka w Central Pattaya aresztowano trzy kobiety z Filipin i postawiono im zarzuty zbierania funduszy na fałszywą organizację charytatywną na rzecz dzieci.

Kobiety są oskarżane o prawie roczną pracę w okolicy i oszukiwanie turystów i mieszkańców w celu zbierania funduszy na rzecz Fundacji Dziecięca Radość. Urzędnicy skonfiskowali kilka broszur i list dawców wraz z jednodniową kwotą pieniędzy zebraną z datków od osób, które myślały, że pomagają potrzebującym dzieciom, ale w rzeczywistości zostały oszukane.

  Kobiety, które biegle władają językiem tajskim i angielskim, każą jednej z trzech pań grać na gitarze, aby zwrócić na siebie uwagę, podczas gdy pozostałe dwie rozmawiają z potencjalnymi darczyńcami. Sprzedawali także wypieki, które, jak twierdzili, zostały upieczone przez dzieci i że pieniądze przydadzą im się. Wypieki zostały faktycznie zakupione w Big C i sprzedane ze 100% marżą.

Urzędnicy twierdzą, że tak naprawdę nie istnieje Fundacja Children's Joy Foundation, a żadne zebrane fundusze nie zostały wykorzystane na pomoc potrzebującym dzieciom w Tajlandii. Ponadto kobiety nie posiadały zezwoleń na pracę wymaganych do prowadzenia działalności charytatywnej. Nie zarejestrowali także organizacji charytatywnej u odpowiednich władz.

Urzędnicy uważają, że w ciągu ostatniego roku oszukali tysiące turystów i mieszkańców i podjęli działania po skargach osób, które przekazały datki, ale nie widziały żadnego dowodu na to, że ich pieniądze zostały wykorzystane na pomoc dzieciom. Kobiety zostaną oskarżone i osądzone przed tajskim systemem sądowym, a następnie deportowane z Tajlandii.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/