Trzy kobiety z Filipin aresztowane i oskarżone o zbieranie funduszy na fałszywą organizację charytatywną dla dzieci w Pattaya

Pattaya-

Około godziny 10:00 dziś rano trzy kobiety z Filipin zostały aresztowane w Central Pattaya i oskarżone o zbieranie funduszy na fałszywą organizację charytatywną dla dzieci.

Kobiety są oskarżane o pracę w okolicy od prawie roku oraz nakłanianie turystów i mieszkańców do zbierania funduszy na Fundację Dziecięca Radość. Urzędnicy skonfiskowali kilka broszur i list dawców wraz z jednodniową kwotą pieniędzy zebraną z darowizn od osób, które myślały, że pomagają potrzebującym dzieciom, ale w rzeczywistości były oszukiwane.

  Kobiety, które biegle posługują się językiem tajskim i angielskim, kazałyby jednej z trzech pań użyć gitary, aby zwrócić uwagę, podczas gdy pozostałe dwie rozmawiały z potencjalnymi darczyńcami. Sprzedawali także wypieki, które, jak twierdzili, zostały wypiekane przez dzieci i że pieniądze przyniosą im korzyści. Wypieki zostały faktycznie zakupione w Big C i sprzedane ze 100% marżą.

Urzędnicy twierdzą, że nie istnieje fundacja Children's Joy Foundation i żadne z zebranych funduszy nie zostały wykorzystane na pomoc potrzebującym dzieciom w Tajlandii. Dodatkowo kobiety nie posiadały zezwoleń na pracę, które są wymagane do pracy charytatywnej. Nie zarejestrowali też organizacji charytatywnej we właściwych urzędach.

Urzędnicy uważają, że oszukali tysiące turystów i mieszkańców w ciągu ostatniego roku i podjęli działania po skargach osób, które przekazały darowizny, ale nie widziały dowodów na to, że ich pieniądze są wykorzystywane na pomoc dzieciom. Kobiety zostaną oskarżone i osądzone w tajskim systemie sądowym, a następnie deportowane z Tajlandii.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/