Prowadzenie roweru po pijanemu? W Tajlandii czeka Cię teraz ogromna grzywna w wysokości 500 bahtów.

Bangkok:

Do tej pory rowerzyści jeżdżący pod wpływem alkoholu nie byli uwzględnieni w przepisach dotyczących pijanych kierowców innych pojazdów w Tajlandii. Ale wraz z rosnącą popularnością jazdy na rowerze jako trendu fitness, ma się to zmienić wraz z nową grzywną w wysokości 500 bahtów, jeśli kupisz ją pijany, sterując rowerem.

Pijani rowerzyści są obecnie odporni na spory sądowe, ponieważ nie ma prawa, które zabraniałoby jazdy na rowerze pod wpływem alkoholu jako wykroczenia. Nowe przepisy zostały uwzględnione w zaktualizowanej ustawie o ruchu drogowym, która przeszła pierwsze czytanie w Narodowym Zgromadzeniu Ustawodawczym w zeszłym tygodniu.

Jednak według autorów projektu ustawy, publiczna jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest nadal uważana za drobne wykroczenie, a kara wynosiłaby zaledwie 500 bahtów.

Ta sama nowa ustawa o ruchu drogowym ma również na celu upoważnienie policji drogowej do przejmowania praw jazdy kierowców, którzy zostali uznani za pijanych za kierownicą i uznanych za niezdolnych do prowadzenia pojazdów.
Ustawa połączy również Departament Transportu Lądowego i policyjne bazy danych, aby koordynować i udostępniać informacje na temat pochodzenia i rejestrów wykroczeń drogowych kierowców i motocyklistów.

Wprowadzany jest system punktacji, zgodnie z którym kierowcy łamiący prawo będą mieli obniżoną punktację za każde wykroczenie drogowe. Każdy rozpocznie 12-miesięczny okres z 12 punktami. Jeśli wyniki spadną do zera, prawo jazdy kierowcy zostanie zawieszone na okres do 90 dni.

ŹRÓDŁOtajski
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/