Obowiązują przepisy dotyczące zakazu palenia, urzędnicy miejscy twierdzą, że będą egzekwowane, grzywna w wysokości 5000 bahtów

Bangkok -

Departament Kontroli Chorób (DDC) wprowadził przepisy Ministerstwa Zdrowia Publicznego dotyczące stref wolnych od dymu tytoniowego, które weszły w życie 3 lutego 2019 r.

Na rynku Chatuchak dyrektor generalny DDC Suwannachai Watthanayingcharoenchai wygłosił konferencję prasową na temat nowych przepisów Ministerstwa Zdrowia Publicznego, które deklarują przestrzeń publiczną, miejsca pracy i pojazdy publiczne jako strefy wolne od dymu.

Zakaz obejmuje osoby palące poza kawiarniami i restauracjami. Będzie pięciometrowa strefa wyłączenia z wejść lub wyjść do wszystkich budynków publicznych. Obejmuje to również miejsca do siedzenia na zewnątrz w barach, klubach nocnych itp.

Osoby łamiące nowe przepisy mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 5,000 bahtów.

Urzędnicy miejscy w Pattaya powiedzieli, że będą przestrzegać tajlandzkiego prawa w zakresie egzekwowania zakazu palenia w miejscach publicznych.

Nie jest jasne, czy kara zostanie nałożona na osobę przyłapaną na paleniu, czy też firma i urzędnicy nie odpowiedzieli na pytania dotyczące tego w czasie prasy.

Strefa wykluczenia oznacza, że ​​palenie praktycznie na każdej większej ulicy w mieście będzie niezgodne z prawem, a turyści i miejscowi przyłapani na paleniu ryzykują tajską grzywną w wysokości 5000 bahtów. Dodatkowe oznakowanie zostanie umieszczone wokół miasta w języku angielskim, chińskim, rosyjskim i tajskim, zgodnie z informacją urzędników miejskich ostrzegających ludzi przed grzywną.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOZakład Kontroli Chorób
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/