Tajlandia sprawia, że ​​bojownik syjamski jest oficjalnym narodowym zwierzęciem wodnym

Drobny, drażliwy i przyciągający wzrok kolorowym upierzeniem, bojownik syjamski został we wtorek nazwany narodowym zwierzęciem wodnym Tajlandii.

Znany na Zachodzie jako ryba betta, podwodny awanturnik jest popularny w domowych akwariach ze względu na opalizujące ciało i wielobarwny ogon.

Rząd poinformował w oświadczeniu, że rząd zaaprobował propozycję, aby „ryba bojowa była rybą narodową”, powołując się na jej znaczenie historyczne i kulturowe.
Budzi uczucie nostalgii za starszymi pokoleniami w Tajlandii, która w 1939 roku zmieniła nazwę z Siam.

„Większość Tajów, gdy byli młodzi, zwłaszcza na obszarach wiejskich, łapała ryby z kanałów i stawów” – powiedział AFP Sakda Sihapat, opiekun Galerii Siamese Fighting Fish w Samut Prakhan.

Galeria znajduje się 15 minut rejsu łodzią z Bangkoku przez rzekę Chao Phraya — podobno rodzime kąpielisko Betty.

Jednak tajlandzkie drogi wodne zmieniły się na przestrzeni lat, a rozwój rolnictwa i handlu wyparł lokalne gatunki.

Dzieci, które dziś szukają ryby, zobaczą ją głównie w sklepach zoologicznych.

„Musisz udać się na naprawdę dziewicze bagno, aby znaleźć tę rybę, a już jej nie ma” – powiedział Sakda.

Oficjalnym narodowym zwierzęciem Tajlandii jest słoń.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/