Puchar Świata w trójboju siłowym odbędzie się po raz pierwszy w Tajlandii

Para-trójbój siłowy wciąż dociera do nowych regionów, ponieważ Tajlandia została po raz pierwszy ogłoszona gospodarzem Pucharu Świata w trójboju siłowym, a miasto Pattaya organizuje zawody między 23 a 28 listopada.

Będzie to piąty i ostatni Puchar Świata w roku, a także jedno z ostatnich międzynarodowych wydarzeń, zanim najlepsi trójboiści świata zwrócą uwagę na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020, które odbędą się w dniach 25 sierpnia – 6 września.

Lima w Peru będzie również po raz pierwszy gospodarzem mistrzostw świata między 3 a 5 maja. Zawody będą jednocześnie imprezą testową przed Parapan American Games, które odbędą się w dniach 23 sierpnia – 1 września.

Pierwsze Mistrzostwa Świata 2019 odbyły się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku lutego. Ukrainka Mariana Szewczuk była wybitną zawodniczką, która w trzeciej próbie podniosła 131 kg i pobiła swój własny rekord świata (130.5 kg) na drodze do zdobycia złota kobiet do 55 kg.

Eger na Węgrzech będzie gospodarzem kolejnego Pucharu Świata w dniach 25-28 kwietnia.

Tokio będzie również gospodarzem mistrzostw świata w tym sezonie w dniach 26 i 27 września. Mistrzostwa Świata będą służyć jako wydarzenie testowe przed Igrzyskami Paraolimpijskimi Tokio 2020.

Największymi zawodami roku będą Mistrzostwa Świata w Astanie w Kazachstanie w dniach 13-19 lipca.

Oczekuje się, że najsilniejsi paraolimpijczycy świata będą rywalizować w Astanie, tacy jak irańska legenda Siamand Rahman, panująca złota medalistka paraolimpijska z Nigerii Lucy Ejike i trzykrotny mistrz paraolimpijski z Egiptu, Sherif Osman.

Kalendarz Mistrzostw Świata 2019:
 10. Mistrzostwa Świata Fazza 2019 (8-12 lutego)
 Mistrzostwa Świata Eger 2019 (25-28 kwietnia)
 Lima 2019 World Cup (Parapan American Games Test Event) (3-5 maja)
 Mistrzostwa Świata Tokio 2019 (Tokyo PG Test Event) (26-27 września)
 Mistrzostwa Świata Pattaya 2019 (23-28 listopada)

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/