Prawie 500 aresztowanych podczas operacji X-Ray w czwartek po nalotach w całym kraju.

Ponad 400 obcokrajowców i 79 Tajów, rzekomo zamieszanych w przestępstwa imigracyjne, zostało aresztowanych w czwartek po nalotach w całej Tajlandii.

Zastępca szefa Biura Policji Imigracyjnej generał dywizji Itthipol Itthisarnronnachai powiedział na konferencji prasowej w Bangkoku w piątek, że władze Tajlandii przeprowadziły jednoczesne przeszukania w 227 miejscach.

Spośród 417 aresztowanych cudzoziemców – głównie z Birmy, Laosu i Kambodży – 248 oskarżono o „nielegalny wjazd do Tajlandii”, podczas gdy 16 innym z Kambodży, Laosu i Indii zostało oskarżonych o „przedłużenie pobytu na wizie”. Kolejnych 153 zostało oskarżonych o naruszenie dekretu królewskiego w sprawie zarządzania zatrudnieniem migrantów lub innych powiązanych opłat związanych z imigracją.

Dodał, że aresztowano również około 79 Tajów, którzy rzekomo ukrywali cudzoziemców bez dokumentów lub nie powiadomili władz o cudzoziemcach przebywających na ich terenie w ciągu 24 godzin.

Było to 45. represje imigracyjne, zwiększając całkowitą liczbę przeszukanych lokalizacji do ponad 6,000 w całym kraju, w których aresztowano łącznie 7,910 przestępców.

Tymczasem policja imigracyjna i powiązani z nią urzędnicy aresztowali w czwartek czterech Chińczyków, którzy rzekomo pracowali w firmie zajmującej się usługami naftowymi w Tambon Bo Rang w dzielnicy Wichien Buri w Phetchabun bez pozwolenia na pracę.

Czterej chińscy obywatele zostali zidentyfikowani jako Jiang Yongbao, lat 45, Wang Kupeng, lat 35, Gao Liming, lat 30 i Gao Zhidong, lat 36.

Źródło: Naród

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/