Komisja Wyborcza podaje, że pierwsze wyniki wyborów powszechnych będą dostępne od 6:XNUMX w niedzielę

Bangkok-

NIEKTÓRE wyniki wyborów będą dostępne zaledwie godzinę po zakończeniu długo oczekiwanego głosowania w ogólnokrajowym głosowaniu, które zakończy się w niedzielę o godzinie 5:XNUMX, zapowiedziała wczoraj Komisja Wyborcza (KE).

Sekretarz generalny agencji Jarungvith Phumma powiedział, że wyniki z lokali wyborczych, w których frekwencja nie jest zbyt duża, można się spodziewać za niecałą godzinę, dodając, że nieoficjalne wyniki z co najmniej 95 procent lokali wyborczych powinny być gotowe w niedzielę do godziny 8:XNUMX.

Te wyniki ujawnią liczbę mandatów w okręgach wyborczych zdobytych przez każdą partię, ale dane dotyczące mandatów na listach partyjnych zostaną opublikowane dopiero po oficjalnym zatwierdzeniu przez KE wyników wyborów, dodał Jarungvith.

„Agencja nie zrobi obliczeń, aby w niedzielę poznać liczbę posłów z listy partyjnej. Również liczby mogą ulec zmianie, zwłaszcza jeśli wymagane są wybory uzupełniające lub jeśli w niektórych obszarach konieczne jest ponowne przeliczenie kart do głosowania. Wyniki możemy ujawnić dopiero po zatwierdzeniu głosów” – powiedział.

W niedzielę będzie działać ponad 92,000 XNUMX lokali wyborczych, powiedział, dodając, że wszystkie karty do głosowania i sprzęt zostaną rozdane dzień wcześniej w sobotę.

Jarungvith zachęcał również wyborców, aby byli czujni na wszelkie naruszenia prawa, obiecując nagrodę w wysokości 100,000 XNUMX Bt za dowód przekupstwa lub kupowania głosów, co skutkuje dyskwalifikacją kandydatów lub powtórzeniem głosowania.

W międzyczasie organizacje społeczeństwa obywatelskiego kierowane przez organ nadzoru praw iLaw uruchomiły stronę internetową vote62.com, która służy jako platforma do aktualizacji wyników wyborów oraz jako środek zapobiegający oszustwom podczas liczenia głosów.

Osoby biorące udział w liczeniu głosów mogą robić zdjęcia tablicy do liczenia głosów i umieszczać je na stronie internetowej, a osoby śledzące liczenie głosów w telewizji lub na platformach internetowych mogą wprowadzać podliczenia lub zamieszczać zdjęcia na stronie internetowej.

Grupa stwierdziła, że ​​wyniki wyświetlane na stronie internetowej zostaną później porównane z oficjalnymi wynikami opublikowanymi przez KE w celu zapewnienia przejrzystości.

W międzyczasie Departament Zdrowia wydał wskazówki, a dyrektor generalny Panpimol Wipulakorn doradzał wyborcom, aby przespali się co najmniej sześć godzin przed oddaniem głosu.

Wyborcy byli również wzywani do noszenia lekkich ubrań, ponieważ temperatura w niedzielę ma wzrosnąć powyżej 40 stopni Celsjusza.

„Istnieje ryzyko udaru cieplnego”, ostrzegł Panpimol, dodając, że ludzie mogą pozostać nawodnieni, pijąc od ośmiu do 10 szklanek wody dziennie.

„Używaj parasola lub kapelusza, kiedy idziesz głosować” – powiedziała, przypominając ludziom, że ci, którzy oddali głosy z wyprzedzeniem 17 marca, znaleźli się w kolejkach godzinami w palącym upale.

Źródło: Naród

Zapisz się!
ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/