Big Joke ogłasza jeszcze bardziej rygorystyczne ataki na e-papierosy i wapowanie, aresztuje trzynastu głównych sprzedawców w publicznym ogłoszeniu

Najwyższy policjant w Tajlandii, porucznik Surachate Hakparn, znany jako Big Joke, zwrócił swoją uwagę na ludzi sprzedających papierosy i płyn do wapowania.

Chociaż jest to legalne w wielu krajach, Tajlandia ma surowe podejście do wapowania i jest to niezgodne z prawem tajskim.

Siam Rath poinformował, że generał broni Surachate wykonywał rozkazy trzech największych głosów w kraju: premiera Prayutha Chan-Ocha, DMP Prawita Wongsuwana i szefa RTP Chakthipa Chaijindy.

Działania domagała się również grupa antynikotynowa.

Surachate powiedział, że w ostatniej akcji przeciwko pladze e-papierosów aresztowano wiele osób na podstawie nakazów. Jeden pozostaje na wolności.

Powiedział, że dystrybutorzy sprzedawali towary online za pośrednictwem Facebooka i Line, dodając, że nocne targi były również miejscami, w których sprzedawano e-papierosy i płyn do wapowania. Policja przeprowadzała naloty i kontrole nocnych targowisk w poszukiwaniu towarów

Od rozpoczęcia represji 30 sklepów i 23 podejrzanych stało się celem ataków.

Duży winylowy szyld przedstawiający Surachate wspominał o targu Klong Tom i nocnych targach. Trzynastu dystrybutorów zostało sfotografowanych z zasłoniętymi oczami na tabliczce wskazującej, że są poszukiwani listem gończym.

Ostatniego aresztowania dokonano 22 marca, w ubiegły piątek.

Ludzie sprzedający e-papierosy zostali opisani jako „khon rai” (źli ludzie) w historii Siam Rath.

Tajlandzcy urzędnicy powiedzieli, że będą nadal egzekwować vaping zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, i ponownie ostrzegli wszystkich turystów odwiedzających Królestwo, że vaping jest ściśle sprzeczny z tajskim prawem, a kary są bardzo wysokie.

ŹRÓDŁOSiam Rat
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/