Tajlandzcy urzędnicy łapią w Chonburi 15 obywateli Japonii w związku z rzekomym oszustwem w call center, bez pozwoleń na pracę

Pattaya-

Tuż po północy dzisiejszego ranka 30 marca 2019 r. „Wielki Żart” Surachate Hakparn osobiście poprowadził nalot na centrum telefoniczne obywateli Japonii w Chonburi znajdujące się w Siam Royal Village z nakazem przeszukania z sądu okręgowego w Pattaya.

Obywatele Japonii wynajęli dom za 65,000 XNUMX bahtów od pani Weeny Supawarangkun.

Surachate stwierdził, że Japończycy byli odpowiedzialni za oszustwo w call center, które spowodowało szkody dla ofiar na co najmniej 25 milionów bahtów i było wysoce zorganizowane.

Wszyscy obywatele Japonii mają 30-dniowe wizy turystyczne i nie mają pozwolenia na pracę.
52 telefony robocze w stylu IP, 19 laptopów, 19 komputerów stacjonarnych i 16 routerów zostało przejętych jako dowody rzekomego oszustwa.

Surachate oświadczył prasie, w tym The Pattaya News, że zagraniczne gangi udawały pracowników wiarygodnych japońskich firm, które udzielały pożyczek i ofiar oszustw, wykorzystując Tajlandię jako bazę dla operacji.

Pan Hakparn stwierdził, że było ponad 500 ofiar oszustwa, zanim policja między Japonią a Tajlandią pomogła przygwoździć gang przestępczy.

Lista aresztowanych Japończyków i stojących przed poważnymi zarzutami jest następująca:
1.Pan Shinkuro Handa 38
2.Ja.Keiji Takeda 47
3.Pan Takahide Takishta 26
4.Pan Haruki Sagara 25
5.Pan Koraro Mishiro 29
6.Ja.Yoshikatsu Ueda 49
7.Pan Yutaka Ikeda 45
8. Pan Jin Kawaguchi 22
9.Pan Koichi Furuta 24
10.Pan Atsushi Uemura 40
11.Pan Yuuki Hirakawa 32
12.Pan Ryunosuke Inoue 24
13.Ja Yasutaka 55
14.Pan Ryu Iwamoto 24
15.Pan Seiji Ikehara 34

Tajka, która wynajęła im dom i nie zgłosiła przebywających pod tym adresem obcokrajowców, również poniesie zarzuty.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/