Władze miasta omawiają system kolei jednoszynowej w celu dalszego rozwoju Pattaya jako światowej klasy destynacji turystycznej

Pattaya-

11 czerwca 2019 r. urzędnicy miejscy spotkali się wczesnym popołudniem w ratuszu, aby omówić plany dotyczące projektu lekkiej kolei lub kolei jednoszynowej/tramwajowej dla Pattaya.

Zastępca burmistrza Ronnakit Ekkasing powiedział w wiadomościach z Pattaya i innym zgromadzonym dziennikarzom, że obecny plan zakłada wprowadzenie najnowocześniejszego systemu transportu, aby sprostać potrzebom szybkiego pociągu planowanego na nadchodzącej trasie z lotniska w Bangkoku do Pattaya.

Pan Ekkasing stwierdził, że zmniejszyłoby to zanieczyszczenie i problemy z ruchem drogowym, z którymi obecnie boryka się miasto.

Stwierdził, że dwie oddzielne firmy opracowują obecnie plany i przedstawiają propozycje, które mają zostać ukończone na początku przyszłego miesiąca, lipca 2019 r.

Zapytany przez The Pattaya news, nie wymienił konkretnych firm.

Pan Ekkasing stwierdził jednak, że budżet na ten projekt może wynieść nawet 70 miliardów bahtów.

Pan Ekkasing i urzędnicy miejscy pokazali również kilka zdjęć i grafik koncepcyjnych, jak widać powyżej, które pokazują, jak mogłoby to wyglądać dla miasta.

Tajlandzcy użytkownicy mediów społecznościowych byli w większości negatywnie nastawieni do tego pomysłu i powiedzieli, że są inne, pilniejsze sprawy do rozwiązania, takie jak kwestie gospodarki odpadami i gospodarki wodnej, z którymi miasto boryka się obecnie, przed podjęciem tak ambitnego projektu.

Źródło: Bank Konba/The Pattaya News

Zapisz się!
VIABank Konba, wiadomości z Pattaya
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/