Włoski oszust udający George'a Clooneya aresztowany wraz z żoną w Pattaya

Pattaya-

Poszukiwany Włoch, który jest oskarżony o podszywanie się pod hollywoodzką gwiazdę filmową, George'a Clooneya w celu sprzedaży ubrań online, został aresztowany w Pattaya.

58-letni Francesco Galdelli i jego 45-letnia żona Vanja Goffi — nazywana przez włoskie media „Włoszką Bonnie i Clyde” zostali aresztowani w luksusowej willi w Bang Lamung w sobotę 15 czerwca 2019 r.

Para uciekła z Włoch w 2012 roku po tym, jak została skazana na osiem lat więzienia za oszustwo.

Według policji jedno z ich oszustw obejmowało sprzedaż fałszywych zegarków Rolex przez Internet. Zamiast wysyłać luksusowe zegarki, para często wysyłała niczego niepodejrzewającym klientom pudełka zawierające sól.

„Podczas przesłuchania Francesco przyznał się, że twierdził, że jest George’em Clooneyem i otworzył firmę odzieżową, aby nakłonić ludzi do wysyłania pieniędzy” – czytamy w oświadczeniu Tajlandzkiego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości.

Aresztowania nastąpiły po tym, jak władze we Włoszech skontaktowały się z Tajlandzką Dywizją ds. Zwalczania Przestępczości, która obserwowała parę.

Para została również wcześniej pozwana przez samego George'a Clooneya, który w 2010 roku powiedział sądowi w Mediolanie, że użyli jego nazwiska w celu promowania fałszywej marki odzieżowej o nazwie „GC Exclusive by George Clooney”.

Po przeprowadzce do Pattaya w 2014 roku para stała się znanymi i wybitnymi członkami społeczności emigrantów. Pan Galdelli był znany z regularnego przekazywania pieniędzy lokalnym organizacjom charytatywnym zajmującym się dziećmi.

W 2014 roku Galdelli został aresztowany w hotelu Dusit Thani w Pattaya, ale udało mu się zbiec po rzekomym zapłaceniu strażnikowi więziennemu 20,00 bahtów.

Para jest teraz przetrzymywana przez policję w Pattaya przed planowaną ekstradycją do Włoch.

 

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/