Włoski oszust udający George'a Clooneya aresztowany wraz z żoną w Pattaya

Pattaya-

Poszukiwany Włoch, oskarżony o podszywanie się pod hollywoodzką gwiazdę filmową George'a Clooneya w celu sprzedaży ubrań przez Internet, został aresztowany w Pattaya.

Francesco Galdelli (58 lat) i jego żona Vanja Goffi (45 lat) – nazwani przez włoskie media „Włoską Bonnie i Clyde” – zostali aresztowani w luksusowej willi w Bang Lamung w sobotę 15 czerwca 2019 r.

Para uciekła z Włoch w 2012 roku po tym, jak została skazana na osiem lat więzienia za oszustwo.

Według policji jednym z oszustw była sprzedaż fałszywych zegarków Rolex online. Zamiast wysyłać luksusowe zegarki, para często wysyłała pudełka zawierające sól do niczego niepodejrzewających klientów.

„Podczas przesłuchania Francesco przyznał się, że podawał się za George'a Clooneya i otworzył firmę odzieżową, aby nakłonić ludzi do wysyłania pieniędzy” – czytamy w oświadczeniu tajlandzkiego wydziału zwalczania przestępczości.

Aresztowania nastąpiły po tym, jak władze we Włoszech skontaktowały się z tajlandzkim Wydziałem Zwalczania Przestępczości, który inwigilował tę parę.

Para została również wcześniej pozwana przez samego George'a Clooneya, który w 2010 roku powiedział sądowi w Mediolanie, że użyli jego nazwiska oszukańczo w celu promowania fałszywej marki odzieżowej o nazwie „GC Exclusive by George Clooney”.

Po przeprowadzce do Pattaya w 2014 roku para stała się znanymi i wybitnymi członkami społeczności ekspatów. Pan Galdelli był znany z regularnego przekazywania pieniędzy lokalnym organizacjom charytatywnym na rzecz dzieci.

W 2014 r. Galdelli został aresztowany w hotelu Dusit Thani w Pattaya, ale był w stanie zbiec po tym, jak rzekomo zapłacił strażnikowi więziennemu 20,00 bahtów.

Para jest teraz przetrzymywana przez policję w Pattaya przed planowaną ekstradycją do Włoch.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/