Wyspy w pobliżu Pattaya, w tym Koh Larn, uznawane za obszary chronionego środowiska, co ograniczałoby działalność turystyczną.

Pattaya-

Płetwonurkowie, spacerowicze, łodzie turystyczne i restauracyjne mogą napotkać nowe ograniczenia, gdy rząd podejmie działania w celu ochrony pobliskich wysp Pattaya.

Zastępca gubernatora Chonburi, Wisit Pungpetch, przewodniczył 13 czerwca spotkaniu w sprawie projektu ogłoszenia Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska, które wyznaczy Koh Larn, Koh Sak i Koh Krok jako chronione obszary środowiskowe.

Najnowszy projekt jest trzecim wydanym w ciągu ostatnich dziewięciu lat i żaden z nich nie został wdrożony.

Wisit wyjaśnił treść projektu ogłoszenia i powiedział, że ostatecznie zostaną zaplanowane spotkania i przesłuchania publiczne.

Ucierpią na tym „wędrowcy morscy”, którzy wykorzystują powietrze dostarczane z powierzchni do chodzenia po dnie morskim – i zdecydowanie zbyt często po rafach koralowych – płetwonurkowie, łodzie turystyczne i łodzie restauracyjne.

Dyskutowane jest również ograniczenie liczby codziennych turystów do Koh Larn, jednak właściciele firm Koh Larn powiedzieli ratuszowi, że nie popierają tego rozwiązania.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/