Nowe przepisy dotyczące palenia w Tajlandii wchodzą w życie 20 sierpnia, sprawiając, że palenie we własnym domu będzie niezgodne z prawem, jeśli szkodzi członkom rodziny

Tajlandia-

Pierwotnie opublikowane w Royal Gazette 22 maja 2019 r., nowe przepisy antynikotynowe wejdą w życie w całym kraju Tajlandii 20 sierpnia 2019 r., co zasadniczo oznacza przemoc domową, jeśli pali się we własnym domu i powoduje problemy zdrowotne dla innych członków rodziny członków lub mieszkańców.

Skargi na palaczy będzie można składać w ośrodkach rodzinnych i ochronnych, które znajdują się w każdym większym województwie w kraju. Sprawa zostanie następnie przeniesiona do systemu sądowego według dyrektora generalnego Departamentu ds. Kobiet i Rodziny w Tajlandii.

Celem nowej ustawy według dyrektora generalnego jest ograniczenie negatywnych skutków palenia dla członków rodziny, w szczególności małych dzieci.

Krytycy publikujący na różnych portalach społecznościowych uważają, że prawo będzie niemożliwe do wyegzekwowania i będzie otwarte na wiele problemów.

Nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi, czy ustawa miałaby dotyczyć cudzoziemców, jednak wstępna analiza ustawy wydaje się wskazywać, że tak.

Dzieje się tak po wprowadzeniu kilku przepisów dotyczących palenia w ciągu ostatniego roku, w tym zakazu palenia na sześciu głównych lotniskach i zakazu palenia w odległości pięciu metrów od miejsc publicznych, w tym barów, hoteli i restauracji. Od ponad roku obowiązuje również zakaz palenia na plażach.

Krytycy uchwalonych wcześniej praw twierdzą, że egzekwowanie tych praw, zwłaszcza prawa pięciu metrów, było bardzo niskie i uważają, że ten sam problem stanie się z paleniem w domu. Niektórzy krytycy kwestionowali również prywatność robienia tego, co chcieli w swoim domu.

Materiał źródłowy: Royal Gazette i Thai Visa, przepisany i zredagowany przez naszych pracowników.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOWiza tajska, Royal Gazette
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/