Szwedzki Narodowy aresztowany na Koh Chang pod zarzutem wielomilionowego oszustwa Bitcoin

Ko Chang-

Tajlandzka policja aresztowała Szweda poszukiwanego w związku z wielomilionowym oszustwem.

Roger Nils-Jonas Karlsson, lat 45, został aresztowany 18 czerwca pod adresem na Koh Chang, gdzie mieszka ze swoją tajlandzką żoną od ośmiu lat.

Policjanci zabezpieczyli szereg urządzeń elektronicznych, które prawdopodobnie służyły do ​​oszustw.

Tajska policja działała na podstawie informacji od władz w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Interpolu, które twierdzą, że Karlsson oszukał ponad 3,500 ofiar na ponad 11 milionów dolarów. Dla Karlssona wydano czerwony alert Interpolu.

Manager Online poinformował, że Karlsson powiedział funkcjonariuszom, że założył legalną witrynę inwestycyjną w kryptowaluty, ale został zmuszony do zamknięcia witryny, gdy jego firma zaczęła odczuwać ogromne straty.

Jednak zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Karlsson wykorzystywał strony internetowe do przekazywania fałszywych oświadczeń ofiarom w ramach planu oszukania potencjalnych inwestorów.

Jedna strona internetowa, www.easternmetalsecurities.com, została rzekomo zarejestrowana na fikcyjną osobę i reklamowała udziały w produkcie o nazwie „Prefunded Reversed Pension Plan” (PFRPP).

Karlsson rzekomo wykorzystał stronę internetową, aby zaprosić potencjalnych inwestorów do zakupu akcji planu za 98 USD za akcję w zamian za ewentualną wypłatę 1.15 kilograma złota za akcję, mimo że na dzień 2 stycznia 2019 roku 1.15 kilograma złota było warte więcej niż 45,000 XNUMX $.

Karlsson rzekomo doradzał również inwestorom, że w mało prawdopodobnym przypadku, gdyby wypłata złota nie nastąpiła, gwarantował im 97% zainwestowanej kwoty. Zgodnie ze skargą, rząd nie znalazł żadnych dowodów na to, że Karlsson posiadał jakiekolwiek rachunki, które pozwoliłyby mu spłacić inwestorów.

Zamiast tego, jak twierdzi skarga, środki dostarczone przez ofiary zostały przelane na osobiste konta bankowe Karlssona i teraz wydają się być zablokowane w nieruchomościach w Tajlandii.

Karlsson kierował również swoje ofiary do inwestowania przy użyciu wirtualnych walut, takich jak Bitcoin. Rzekomo oszukał nie mniej niż 3,575 ofiar na ponad 11 milionów dolarów.

Karlsson zostanie teraz poddany ekstradycji z powrotem do USA, gdzie grozi mu do 40 lat więzienia i grzywny przekraczające 750,000 XNUMX USD.

Pełny tekst skargi rządu USA można znaleźć tutaj:

https://www.justice.gov/opa/press-release/file/1175506/download?fbclid=IwAR0MB_lfkrZVupJy4–hmESPuP3TSpSpU-27CqdWmpgT-Us4XgUDOOfkFF8

Zapisz się!
ŹRÓDŁOMenedżer online, Justice.gov
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/