Szwedzki Narodowy aresztowany na Koh Chang pod zarzutem wielomilionowego oszustwa Bitcoin

Ko Chang-

Policja w Tajlandii aresztowała Szweda poszukiwanego w związku z wielomilionowym oszustwem.

Roger Nils-Jonas Karlsson, lat 45, został aresztowany 18 czerwca pod adresem na Koh Chang, gdzie od ośmiu lat mieszka ze swoją żoną Tajką.

Funkcjonariusze policji skonfiskowali szereg urządzeń elektronicznych, które prawdopodobnie były wykorzystywane do nieuczciwych działań.

Tajska policja działała na podstawie informacji od władz w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Interpolu, który twierdzi, że Karlsson oszukał ponad 3,500 ofiar o wartości ponad 11 milionów dolarów. Czerwony alert Interpolu został wydany dla Karlssona.

Manager Online poinformował, że Karlsson powiedział funkcjonariuszom, że założył legalną witrynę inwestycyjną w kryptowaluty, ale został zmuszony do zamknięcia witryny, gdy jego firma zaczęła ponosić ogromne straty.

Jednak według dokumentów opublikowanych przez Departament Sprawiedliwości USA Karlsson wykorzystywał strony internetowe do przekazywania fałszywych oświadczeń ofiarom w ramach programu mającego na celu oszukanie potencjalnych inwestorów.

Jedna strona internetowa, www.easternmetalsecurities.com, rzekomo została zarejestrowana na fikcyjną osobę i reklamowała udziały w produkcie o nazwie „Pre-Funded Reversed Pension Plan” (PFRPP).

Karlsson rzekomo wykorzystał stronę internetową, aby zaprosić potencjalnych inwestorów do zakupu akcji planu za 98 USD za akcję w zamian za ostateczną wypłatę 1.15 kg złota za akcję, mimo że na dzień 2 stycznia 2019 r. 1.15 kg złota było warte więcej niż 45,000 XNUMX dolarów.

Karlsson rzekomo doradził również inwestorom, że w mało prawdopodobnym przypadku, gdy wypłata w złocie nie nastąpi, gwarantuje im 97% zainwestowanej kwoty. Według skargi, rząd nie znalazł dowodów na jakiekolwiek rachunki posiadane przez Karlssona, które pozwoliłyby mu spłacić inwestorów.

Zamiast tego, jak twierdzi skarga, fundusze przekazane przez ofiary zostały przelane na osobiste konta bankowe Karlssona i obecnie wydają się być związane z nieruchomościami w Tajlandii.

Karlsson polecił także swoim ofiarom dokonywanie inwestycji przy użyciu wirtualnych walut, takich jak Bitcoin. Podobno oszukał nie mniej niż 3,575 11 ofiar o wartości ponad XNUMX milionów dolarów.

Karlsson zostanie teraz wydany z powrotem do USA, gdzie grozi mu do 40 lat więzienia i grzywna przekraczająca 750,000 XNUMX dolarów.

Pełny tekst skargi rządu USA można znaleźć tutaj:

https://www.justice.gov/opa/press-release/file/1175506/download?fbclid=IwAR0MB_lfkrZVupJy4–hmESPuP3TSpSpU-27CqdWmpgT-Us4XgUDOOfkFF8

ŹRÓDŁOMenedżer online, Justice.gov
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/