Tajska policja ogłasza wznowienie działań wobec balonów z tlenkiem azotu

Bangkok-

Dziewięciu Tajów zostało aresztowanych za sprzedaż balonów wypełnionych podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym) zagranicznym turystom na Khao San Road w Bangkoku. Policja i urzędnicy z Urzędu ds. Żywności i Leków aresztowali ich wczoraj późną nocą (czwartek, 11 lipca 2019 r.). Konferencja medialna informująca o aresztowaniach odbyła się dziś rano, tuż po północy.

Policja twierdzi, że wydział opieki nad dziećmi i kobietami w Metropolitan Bureau został poinformowany o kilku sprzedawcach sprzedających gaz rozweselający w balonach zagranicznym turystom odwiedzającym puby na ulicy Khao San. Urzędnicy biura i FDA zorganizowali nalot na słynny pas turystyczny i znaleźli dziewięciu mężczyzn sprzedających balony. Aresztowano ich i zabrano na komisariat policji, gdzie zostali oskarżeni o sprzedaż kontrolowanego narkotyku bez pozwolenia.

Na konferencji medialnej zastępca komisarza Metropolitan Police gen. dyw. Sukhon Prommayon powiedział, że podtlenek azotu jest dozwolony jako środek znieczulający i do ekstrakcji zębów, ponieważ działa szybko i zmniejsza ból. Producenci pojazdów wykorzystują go również do napełniania poduszek powietrznych.

Powiedział jednak, że gaz jest również często sprzedawany w różnych miejscach rozrywki, aby wywołać euforię i stan całkowitego relaksu. Skutki uboczne obejmują nudności i utratę przytomności.

Stwierdził, że represje dotyczące sprzedaży balonów będą kontynuowane.

Kilka lat temu balony były powszechne w Pattaya, nawet były sprzedawane otwarcie na Walking Street w stoiskach o nazwie Funny Air za 100 bahtów za balon oraz w wielu barach i gogo w mieście. Jednak represje organów ścigania w Pattaya wyeliminowały publiczne wykorzystanie balonów lokalnie.

Zdjęcie/źródło: Naród/Thaiger

ŹRÓDŁOtajski
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/