Nowy minister turystyki mówi, że siła tajskiej waluty to „wielki ból głowy” dla turystyki

Tajlandia-

Ten raport, wykres Credit Bloomberg:

Minister turystyki Tajlandii obwinił gwałtowny wzrost bahta za osłabienie przyjazdów turystów do drugiej co do wielkości gospodarki Azji Południowo-Wschodniej i mówi, że zajmie się tą sprawą z bankiem centralnym, podkreślając rosnące zaniepokojenie zyskami tej waluty.

Liczba przybyłych spadła z powodu siły bahtu, powiedział dziennikarzom w Bangkoku Piphat Ratchakitprakarn, minister turystyki i sportu, po tym jak oficjalnie rozpoczął swoją nową rolę. Piphat powiedział, że przedyskutuje z Bankiem Tajlandii i ministrem finansów, co można zrobić, aby wesprzeć branżę.

„Siła bahta jest jednym z powodów, dla których liczba turystów spadła, ponieważ ci, którzy przyjeżdżają, dostają mniej pieniędzy ze swoich walut do wydania” – powiedział Piphat w czwartek. „Turystyka jest uważana za jeden z głównych czynników generujących przychody w naszym kraju. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić wzrost liczby przyjazdów i wygenerowanie większych przychodów niż wcześniej”.

Cel Piphata, jakim jest zwiększenie liczby przyjazdów, kontrastuje z poglądem jego poprzednika, Weerasaka Kowsurata, który powiedział, że Tajlandia powinna mniej dbać o zwiększanie liczby podróżnych, a zamiast tego skupiać się na poprawie zrównoważonej turystyki, aby złagodzić wpływ na środowisko powodowany przez zbyt wielu turystów.

Pełny raport: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-07-18/world-beating-baht-is-a-big-big-headache-for-thailand-s-tourism

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOBloomberg
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/