Nowy minister finansów mówi, że nie będzie ingerował w decyzje banku centralnego dotyczące polityki pieniężnej, pozwoli bankowi poradzić sobie z siłą bahta

BANGKOK (Reuters) – Nowy minister finansów Tajlandii powiedział, że nie będzie ingerował w decyzje dotyczące polityki pieniężnej banku centralnego i pozwoli mu zająć się umacniającym się bahtem. 

Ministerstwo planuje wprowadzić środki stymulujące gospodarkę po ogłoszeniu przez rząd swojej polityki w parlamencie w przyszłym tygodniu, powiedział dziennikarzom Uttama Savanayana.

W tym roku baht umocnił się w stosunku do dolara o 5.9%, zagrażając gospodarce zależnej od eksportu i jej kluczowej turystyce.

ŹRÓDŁOReuters, tajska wiza
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/