Raport Ministerstwa Turystyki, że turystyka jest kwestionowana przez różne ministerstwa rządowe, oskarżone o spin doctoring

Pattaya-
Raporty rządu, że tajska turystyka się rozwinęła, zostały dziś zakwestionowane przez inny rząd, pokazując, że prawdziwy obraz turystyki jest w najlepszym razie niejasny.
Ponieważ wydaje się, że jedno ministerstwo nie zgadza się z innym, lokalny lider biznesu w Pattaya mówi, że turystyka na miejscu w Pattaya jest znacznie gorsza niż sugerują liczby i to, co Ministerstwo Turystyki i Sportu stwierdziło wczoraj w tym artykule oraz w oficjalnym komunikacie rządowym.
W rzeczywistości perspektywy są okropne – według Ekkasita Ngamphicheta Wietnam przedstawia „przerażającą” propozycję jako konkurenta dla dolara turystycznego.
Dzisiaj Narodowa Rada Rozwoju Gospodarczego i Społecznego – organ ministerialny – powiedziała, że ​​wyniki w Tajlandii za pierwszy kwartał wskazują na całkowite spowolnienie w turystyce, w przeciwieństwie do tego, co stwierdziło wczoraj Ministerstwo Turystyki i Sportu.
Według Rady z 4.3% wzrostu w ostatnim kwartale spadło to do 1.8% w tym kwartale. Zdaniem Rady turyści z Oceanii, Europy i Bliskiego Wschodu nie przyjeżdżają zgodnie z oczekiwaniami.
Rada stwierdziła, że ​​turystyka z Chin radziła sobie lepiej, ale nadal spadała z 10.5% do 1.7%.
Lider biznesu i turystyki w Pattaya, Ekkasit Ngamphichet – który dwa tygodnie temu powiedział, że turystyka w Pattaya spada na głęboką wodę – nie zmienił zdania w nowym wywiadzie dla powiązanych tajlandzkich mediów i prasy, w tym The Pattaya News.
Jeśli już, jest jeszcze bardziej pesymistyczny niż wcześniej. Powiedział, że z jego analizy lokalnych biznesów trudno było znaleźć powód do pozytywnego nastawienia.
Powiedział, że jest niewielu Europejczyków i ludzi Zachodu w ogóle z Australii, Europy i Ameryki. Tak, Rosjanie wrócili w kilku ilościach, ale nie było to dużo. Rynek indyjski rzeczywiście wydawał się rosnąć, ale nadal gorąco dyskutowano, czy wydają jakieś znaczące kwoty.
Chiński rynek turystyczny był „raczej cichy”. Chiński Nowy Rok w lutym był tylko cieniem poprzednich lat, według pana Ngamphicheta, aw kwietniu i maju chińskiego było coraz mniej – znacznie mniej niż można było się spodziewać po wynikach z poprzedniego roku.
Pan Ngamphichet zasugerował, że dane pochodzące od rządowych spin doktorów nie były pokazywane na ziemi.
Opisał Wietnam jako przerażającego konkurenta dla Tajlandii i Pattayi, a ludzie coraz częściej wybierali Wietnam zamiast Tajlandii.
Według pana Ngamphicheta, Wietnam ma wiele niezbadanych i nowych miejsc turystycznych i wiele osób wybiera się tam zamiast Pattaya w szczególności i Tajlandii w ogóle.
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/