Raport Ministerstwa Turystyki, że turystyka jest kwestionowana przez różne ministerstwa rządowe, oskarżone o spin doctoring

Pattaya-
Raporty rządu, że tajska turystyka ma się dobrze, zostały dziś zakwestionowane przez inny oddział rządowy, pokazując, że prawdziwy obraz turystyki jest w najlepszym razie niejasny.
Ponieważ jedno ministerstwo wydaje się nie zgadzać z innym, lokalny lider biznesu w Pattaya mówi, że turystyka na miejscu w Pattaya jest znacznie gorsza niż sugerują liczby i to, co Ministerstwo Turystyki i Sportu stwierdziło wczoraj w tym artykule i oficjalnym komunikacie rządu.
W rzeczywistości perspektywy są okropne – według Ekkasit Ngamphichet Wietnam przedstawia „przerażającą” propozycję jako konkurent dolara turystycznego.
Dziś Narodowa Rada Rozwoju Gospodarczego i Społecznego – organ ministerialny – powiedziała, że ​​wyniki pierwszego kwartału w Tajlandii pokazały ogólne spowolnienie w turystyce, co jest przeciwieństwem tego, co wczoraj ogłosiło Ministerstwo Turystyki i Sportu.
Według Rady ze wzrostu o 4.3% w ostatnim kwartale spadł on do 1.8% w tym kwartale. Według Rady turyści z Oceanii, Europy i Bliskiego Wschodu nie przyjeżdżają zgodnie z oczekiwaniami.
Rada stwierdziła, że ​​turystyka z Chin radziła sobie lepiej, ale nadal spadała z 10.5% do 1.7%.
Lider biznesu i turystyki w Pattaya, Ekkasit Ngamphichet – który dwa tygodnie temu powiedział, że turystyka w Pattaya spada – nie zmienił zdania w nowym wywiadzie dla powiązanych tajskich mediów i prasy, w tym The Pattaya News.
Jeśli już, to jest jeszcze większym pesymistą niż wcześniej. Powiedział, że z jego analizy lokalnych firm trudno znaleźć jakikolwiek powód do pozytywnego nastawienia.
Powiedział, że było niewielu Europejczyków i ogólnie ludzi Zachodu z Australii, Europy i Ameryki. Tak, Rosjanie powrócili w pewnej liczbie, ale nie było to dużo. Rynek indyjski wydawał się rosnąć, ale nadal toczyły się gorące dyskusje, czy wydają jakieś znaczące kwoty.
Chiński rynek turystyczny był „raczej spokojny”. Według Ngamphicheta chiński Nowy Rok w lutym był jedynie cieniem poprzednich lat, aw kwietniu i maju było ich coraz mniej – znacznie mniej, niż można było się spodziewać po wynikach z poprzedniego roku.
Pan Ngamphichet zasugerował, że dane pochodzące od rządowych spin doktorów nie były pokazywane na ziemi.
Opisał Wietnam jako przerażającego konkurenta dla Tajlandii i Pattaya, a ludzie coraz częściej wybierali Wietnam zamiast Tajlandii.
Według pana Ngamphicheta Wietnam ma wiele niezbadanych i nowych miejsc turystycznych i wiele osób decyduje się tam pojechać zamiast w szczególności do Pattaya i ogólnie do Tajlandii.
Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/