Szef Tajskiego Urzędu Turystyki twierdzi, że turystyka w trzecim kwartale wzrośnie o 9% rok do roku, jeśli utrzyma się obecny trend.

Szef Urzędu Turystyki Tajlandii nakreślił bardzo różowy obraz turystyki zagranicznej i krajowej w Tajlandii. 

Dzieje się tak po doniesieniach większości lokalnych właścicieli firm w Pattaya, że ​​ten niski sezon był bardzo trudny.

Według Yuthasaka Suphasorna, szefa TAT, stwierdził dzisiaj, 29 lipca 2019 r., że obecne ogólnokrajowe trendy pokazują, że krajowi turyści z Tajlandii i zagraniczni będą wydawać ogromne sumy pieniędzy. 820 miliardów bahtów w trzecim kwartale (lipiec-wrzesień) – o 9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Stwierdził, że szacunkowo odwiedzi 9.7 mln obcokrajowców – wzrost o 7%. Ich wydatki w wysokości 530 miliardów stanowiłyby 11% wzrost w stosunku do zeszłego roku.

Tymczasem, jeśli chodzi o rynek krajowy, odnotowałby 6% wzrost liczby turystów i pięcioprocentowy wzrost przychodów ogółem.

Wszystko to wskazywało na wzrost w czwartym kwartale, który umożliwiłby TAT opublikowanie na koniec roku danych, które spełniły swoje roczne cele, według Suphasorna.

Tymczasem

Raporty ostatnio sugerowały, że turystyka w miejscach takich jak Phuket, Pattaya i Chiang Mai spadła o 30% w stosunku do ubiegłego roku. Niektórzy reporterzy biznesowi, tacy jak operatorzy łodzi motorowych w Pattaya, zgłaszali spadek nawet o 80%. Jednak kilka ośrodków i firm obsługujących bogatych lub „dwutygodniowych milionerów” twierdziło, że w ostatnich tygodniach radzi sobie dobrze, a nawet lepiej z roku na rok.

Ponadto liczby dotyczące turystyki podane przez TAT były nawet kwestionowane przez różne ministerstwa w rządzie.

Jest to zdecydowanie zagmatwany krajobraz, w którym wiele różnych sektorów nie zgadza się na to, gdzie obecnie znajduje się turystyka.

Oto niektóre z ostatnich artykułów:

Operatorzy promowi, urzędnicy Bali Hai twierdzą, że turystyka wakacyjna rozwija się z roku na rok na Koh Larn

Operatorzy łodzi motorowych, sprzedawcy na plaży, w obecnych świętach przyjmują do 80% mniej turystów w porównaniu z poprzednim rokiem

Ministerstwo Turystyki publikuje oficjalne półroczne statystyki dotyczące turystyki, niewielki wzrost, Hindusi napędzają turystykę

Raport Ministerstwa Turystyki, że turystyka jest kwestionowana przez różne ministerstwa rządowe, oskarżone o spin doctoring

 

 

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOWiza tajska, codzienne wiadomości, TAT
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/