Ponad 2300 pracowników lotnictwa strajkuje w Hongkongu, ponad sto lotów odwołanych podczas protestów w Hongkongu

Ponad 2,300 pracowników lotnictwa strajkuje

Według Konfederacji Związków Zawodowych Hongkongu od 2,330 rano czasu lokalnego 7 pracowników lotnictwa przyłączyło się do ogólnokrajowego strajku w Hongkongu.

Według przewodniczącej Carol Ng 95 stowarzyszonych członków Konfederacji wezwało do akcji strajkowej. Sektor lotniczy jako pierwszy dołączył do wezwania do strajku, powiedział Ng, częściowo paraliżując lotnisko.

Oto zestawienie strajkujących pracowników lotnictwa:

  • Około 30 kontrolerów ruchu lotniczego
  • 1,200 pracowników Cathay Pacific (w tym personel pokładowy i piloci)
  • 600 pracowników Dragon Air
  • 200�� personel Hong Kong Airlines
  • 300 pracowników obsługi naziemnej z Jardine Aviation Services

To nie tylko pracownicy lotnictwa: Ng powiedział, że inne związki również wezwały do ​​​​strajku, w tym związki cateringu, ochrony, zarządzania nieruchomościami, nauczycieli i budowniczych. Związek Budowniczych powiedział Ng, że „wiele placów budowy jest dziś zamkniętych” z powodu strajku.

Ng dodał, że do poniedziałkowego strajku przyłączyło się prawie 14,000 tys. osób z sektora inżynieryjnego.

Uwaga redaktora: Publikujemy to tutaj, ponieważ wielu naszych czytelników podróżuje do iz Pattaya przez Hongkong. Pattaya News zdecydowanie zaleca skontaktowanie się z linią lotniczą, jeśli planujesz lecieć przez Hongkong.

ŹRÓDŁOAktualizacje CNN na żywo
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/