Chiński artysta graffiti aresztowany w Pattaya

Chiński artysta graffiti aresztowany w Pattaya

Pattaya –

Wczoraj, 14 sierpnia 2019 r., policja w Pattaya aresztowała mężczyznę podejrzanego z Chin, który rozpylał kolorowe graffiti na ścianach i drogach wokół Pattaya. Jest również oskarżony o rozwieszanie w mieście plakatów antychińskiej partii komunistycznej.

W zeszłym tygodniu kilka chińskich kolorowych liter, niektóre wulgarne, zostało wymalowanych na lokalnych murach i drogach w pobliżu hotelu Dusit i na szczycie Beach Road. Dodatkowo w całym mieście zaczęło pojawiać się więcej graffiti wraz z plakatami i propagandą.

Wczoraj policja miasta Pattaya i oficerowie imigracyjni Chonburi aresztowali chińskiego podejrzanego po przejrzeniu telewizji przemysłowej i wyśledzeniu go. Był niechętny do współpracy i musiał zostać wyniesiony w pozycji ze skrzyżowanymi nogami, aby został zabrany na komisariat policji.

Podejrzany nie rozmawiał z funkcjonariuszami i odmawiał odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, nawet przez tłumacza.

Nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów tożsamości. Został zabrany do Urzędu Imigracyjnego Chonburi i został oskarżony o brak paszportu i nielegalny wjazd do Tajlandii. Obecnie przebywa w areszcie imigracyjnym.

Wszystkie graffiti zostały usunięte i oczyszczone. Uważa się, że graffiti jest związane z Komunistyczną Partią Chin.

Lokalni urzędnicy obawiają się, że graffiti ma związek z protestami trwającymi w Hongkongu.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/