Tajlandia przedłuża zwolnienia z opłat wizowych do kwietnia przyszłego roku dla 18 krajów, w tym Indii i Chin

BANGKOK (Reuters) – Tajlandia przedłuży do kwietnia przyszłego roku środek, który znosi opłaty za wizy wydawane turystom z 18 krajów, ponieważ ma stymulować wzrost turystyki, aby pobudzić spowolnienie gospodarcze, powiedział we wtorek premier.

Zwolnienia są częścią wartego 10 miliardów dolarów pakietu stymulacyjnego mającego na celu pobudzenie wzrostu, obejmującego moratorium na zadłużenie rolników, pożyczki dla mniejszych firm i więcej pieniędzy dla osób o niskich dochodach.

„Gabinet zatwierdził przedłużenie zwolnień z opłat do kwietnia 2020 r.” – powiedział dziennikarzom premier Prayuth Chan-ocha, dodając, że program obejmie Nowy Rok Księżycowy i Nowy Rok w Tajlandii, Songkran.

Wpływy z zagranicznych turystów stanowią około 12% drugiej co do wielkości gospodarki Azji Południowo-Wschodniej, ale przyjazdy wzrosły tylko o 0.89% w czerwcu, przy czym liczba odwiedzających z Chin, największego źródła, spadła o 7.1% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Opłata w wysokości 2,000 bahtów (65 USD) ma zostać zniesiona do przyszłego roku dla podróżnych z 18 krajów, w tym z Chin i Indii.

Jednak rząd odrzucił propozycję bezwizowego wjazdu dla gości z Chin i Indii ze względów bezpieczeństwa, powiedział rzecznik rządu Narumon Pinyosinwat.

(1 USD = 30.8100 bahtów)

Źródło: Reuters

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/