Minister Turystyki chce wydłużyć czas zamknięcia barów w niektórych miejscach turystycznych

Minister Turystyki i Sportu Phiphat Ratchakitprakarn zaproponował, aby bary i puby w niektórych miejscowościach turystycznych mogły pozostać otwarte do 4 nad ranem, aby przyciągnąć zagranicznych turystów do wydawania więcej.

Phiphat powiedział, że omówi swoje pomysły na stymulowanie turystyki nocnej z premierem generalnym Prayutem Chan-o-cha i innymi ministrami. 

W większości miejsc turystycznych godzina zamknięcia pubów i barów to 2 nad ranem. W niektórych rejonach jest już o północy. Technicznie rzecz biorąc, zauważa The Pattaya News, czasy w Pattaya różnią się w zależności od tego, czy bar lub klub znajduje się w strefie rozrywki.

Phhiphat powiedział, że wierzy, że jeśli zamknięcie zostanie przedłużone do 4 rano, turyści wydadzą o 25 procent więcej na jedzenie i picie.

Dodał jednak, że propozycja nie dotyczy wszystkich obszarów, ale obejmie takie popularne turystyczne miejsca, jak strefa nocnego życia Silom w Bangkoku, Patong w Phuket, Ao Nang w Krabi i Koh Samui w Surat Thani. Pattaya nie została nazwana po późniejszych zamknięciach, zauważa The Pattaya News.

Oficjalnie Pattaya ma przestrzegać krajowych godzin zamknięcia między północą a 2 w nocy, ale nieoficjalnie wiele miejsc dopiero wtedy zaczyna działać, ale jest powszechnie tolerowanych.

Powiedział, że w pierwszej połowie (od stycznia do czerwca) Tajlandię odwiedziło 19.76 mln turystów zagranicznych, co stanowi wzrost o 1.48% w stosunku do roku poprzedniego. Wygenerowali oni dochód w wysokości 1.02 biliona Bt dla kraju.

Inne ministerstwa uważają jednak, że te liczby nie mogą być prawidłowe i że turystyka w rzeczywistości spada. Większość mediów społecznościowych twierdzi, że zgłasza bardzo spokojne warunki.

Źródło: https://www.nationthailand.com/news/30375022

Edycje i szczegółowe informacje Pattaya The Pattaya News. Zdjęcie kredytowe Klubu Bezsenność.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/