20 września wchodzi w życie nowe tajskie prawo, w którym policja nie może skonfiskować prawa jazdy

Tajlandia-

Od 20 września kierowca zatrzymany za wykroczenie drogowe zgodnie z nową tajlandzką ustawą o ruchu lądowym nie może już zostać poproszony o oddanie prawa jazdy policji.

Nowe prawo stanowi jednak, że kierowca musi zawsze mieć przy sobie prawo jazdy, kserokopię prawa jazdy lub elektroniczną informację o prawie jazdy i być w stanie okazać je na żądanie policji.

Thai PBS World donosi, że policja drogowa nadal będzie miała uprawnienia do nakładania mandatów na miejscu, a gdy kierowca jest nieobecny, na przykład w przypadku nielegalnego parkowania, bilet może zostać pozostawiony w pojeździe lub wysłany do zarejestrowany adres właściciela wraz z dowodem popełnienia wykroczenia drogowego.

Źródło: tajski świat PBS

Zapisz się!
ŹRÓDŁOTajski świat PBS
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/