Ponad 1,800 cudzoziemców zostało aresztowanych za nielegalną pracę w Królestwie w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy, rząd ogłasza

Bangkok-

W środę urzędnik państwowy potwierdził, że ponad 1,800 obcokrajowców zostało aresztowanych za nielegalną pracę w królestwie na stanowiskach prawnie zarezerwowanych dla Tajów od października ubiegłego roku do tego miesiąca za rzekome wykonywanie prac, które są dla nich prawnie zabronione i zarezerwowane tylko dla Tajów .

Ponad 1,500 zostało deportowanych.

Według dyrektora generalnego Departamentu Zatrudnienia, ponad 9 milionów bahtów zostało zebranych w postaci grzywien od nielegalnych pracowników, przy czym grzywny wahają się od minimum 5,000 50,000 bahtów do maksymalnie XNUMX XNUMX bahtów.

Niektóre z prac zabronionych obcokrajowcom w Tajlandii to między innymi praca w salonach masażu, fryzjerstwo, stolarstwo oraz praca jako taksówkarz motocyklowy lub ochroniarz.

ŹRÓDŁOChiang Rai Times
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/