Najnowsze aktualizacje dotyczące powodzi na północnym wschodzie: Wdrożony plan retencji wody do zbiorów, poinformował minister rolnictwa

BANGKOK (NNT) – W sprawie łagodzenia powodzi w regionie centralnym Minister Rolnictwa i Spółdzielczości nakazał Królewskiemu Departamentowi Nawadniania znalezienie obszarów retencyjnych dla wody, aby zminimalizować skutki dla mieszkańców wsi. Tymczasem tama Chao Phraya spuszcza teraz wodę z prędkością 770-800 metrów sześciennych na sekundę, prawdopodobnie powodując wylew rzeki tego wieczoru, 6 sierpnia 2019 r., W Ang Thong i Ayutthaya.

Minister Rolnictwa i Spółdzielczości, Chalermchai Sri-on, otrzymał najnowsze informacje na temat sytuacji w zakresie wody, gdzie cztery zbiorniki w dorzeczu rzeki Chao Phraya mają obecnie 10.855 miliardów metrów sześciennych wody, co stanowi 44 procent ich łącznej pojemności. Objętość ta obejmuje cztery miliardy metrów sześciennych wody użytkowej i może pomieścić 14 miliardów metrów sześciennych więcej.

Tama na rzece Chao Phraya spuszcza teraz wodę stopniowo z szybkością 770-800 metrów sześciennych na sekundę, co ma spowodować wylanie rzeki i powodzie poza tamę rzeki Noi, otaczającą kanał Khlong Phong Pheng w Ang Thong, kanał Khlong Bang Ban w Ayutthaya, w okręgu Hua Wieng, okręgu Ban Kra Toom, okręgu Sena, okręgu Lad Chid, okręgu Tha Din Daeng i okręgu Pak Hai. Oczekuje się, że woda powodziowa będzie mieć głębokość 20-30 centymetrów.

14 prowincji w północnych i dolnych regionach północnych pozostaje obszarami dotkniętymi powodziami, w tym Phichit, Uttaradit, Sukhothai, Phetchabun, Yasothon, Roi Et, Kalasin, Khon Kaen, Mahasarakham, Udon Thani, Ubon Ratchathani, Amnat Charoen i Sakhon Nakhon. Królewski Departament Irygacji dostarczył pompy wodne, łodzie przyspieszające przepływ wody, ciężarówki i syfony, aby pomóc złagodzić skutki katastrofy.

Wszystkie projekty irygacyjne, zwłaszcza te na terenach wielokrotnie zalewanych, zostały nakazane, aby przygotować się na taką sytuację. Obszary w Phichit i Phitsanulok zostaną wyznaczone jako obszary retencji wody do obsługi wody płynącej z górnego regionu północnego, co pomoże zminimalizować skutki dla mieszkańców wsi w regionie centralnym. Oczekuje się, że do końca tego roku obszary retencyjne będą zawierać łącznie 1 miliard metrów sześciennych wody, umożliwiając rolnikom wcześniejsze zakończenie zbiorów.

Źródło: Narodowe Biuro Informacyjne Tajlandii

Zapisz się!
ŹRÓDŁONarodowe Biuro Informacyjne Tajlandii
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/