Cały przychodzący bagaż zostanie prześwietlony przez służby celne na lotnisku Suvarnabhumi na początku przyszłego roku

Departament Celny do końca roku zakończy instalację 23 aparatów rentgenowskich nad taśmami bagażowymi na lotnisku Suvarnabhumi w celu poprawy skuteczności kontroli bezpieczeństwa bagażu pasażerów przylatujących i zapobiegania przemytowi towarów. Maszyny zostaną uruchomione na początku przyszłego roku.

„Maszyny pomogą usprawnić kontrolę bezpieczeństwa bagażu przewożonego z przylatujących samolotów, zanim pasażerowie będą mogli go odebrać” – powiedziała w piątek dyrektor generalna urzędu celnego Krisada Jinawijarana. „Obecnie stosujemy metodę wyrywkowej kontroli przez personel ludzki, co czasem skutkuje przemykaniem przemycanych towarów”.

Krisada zauważył, że dzięki aparatom rentgenowskim celnicy mogą zobaczyć, co znajduje się w bagażu i od razu wezwać pasażerów do uiszczenia cła przed opuszczeniem lotniska.

„Działanie to jest jedną z polityk wyznaczonych przez Ministerstwo Finansów w celu poprawy efektywności poboru podatków. Ponadto zapewnia wszystkim bezpieczeństwo i ochronę” – powiedział.

Tymczasem minister finansów Uttama Savanayana powiedział, że oprócz zainstalowania aparatów rentgenowskich, nakazał również Departamentowi Celnemu wykorzystanie systemów technologii internetowej w celu usprawnienia procesów roboczych.

„Rząd dąży do ustanowienia National Single Window (NSW), kompleksowej sieci bazy danych importu i eksportu, która łączy wszystkie powiązane departamenty w całym kraju i z sąsiednimi krajami” – powiedział.

„System ma zostać uruchomiony za trzy miesiące, a pozostały nam tylko dwa kraje, z którymi możemy się połączyć – i to również powinno zostać zakończone do końca roku”.

„Jeśli chodzi o urządzenia rentgenowskie na lotnisku Suvarnabhumi, nie tylko pomogą one w poborze podatków, ale także zapobiegną przemytowi do kraju wrażliwych towarów, takich jak produkty rolne, olej palmowy, olej opałowy i narkotyki” – powiedział Uttama.

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOWiza Narodowa/Tajska
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/