Tajski szef imigracji mówi, że prawo TM30 jest przestarzałe i musi zostać zmienione

Tajski szef imigracji, generał broni Sompong Chingduang, powiedział BBC Thai, że ustawa TM 1979 z 30 roku jest przestarzała i musi zostać zmieniona. 

BBC Thai poinformowało, że trwają działania mające na celu dostosowanie przepisów TM 30 do warunków panujących w Tajlandii czterdzieści lat po ich wprowadzeniu. 

Generał broni Sompong podobno powiedział BBC w rozmowie telefonicznej, że zdaje sobie sprawę z problemów po burzy internetowej krytyki przepisów. 

Odnoszą się one do obcokrajowców, takich jak emigranci i emeryci, którzy muszą zgłaszać swoje miejsce pobytu, jeśli zostawią swój adres domowy na 24 godziny lub dłużej. Rola, jaką powinni odgrywać właściciele, również przysporzyła wielu problemów.

Dla turystów zwykle nie stanowi to problemu, ponieważ raportowanie jest zwykle dokonywane przez hotele i pensjonaty. 

Szef imigracji dodał, że od 31 sierpnia rozpoczęto działania mające na celu „złagodzenie problemów doświadczanych przez cudzoziemców przebywających w kraju”.

Nie mówił dokładnie, co to będzie oznaczać, mówiąc, że należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, takich jak gospodarka, turystyka i bezpieczeństwo narodowe.

Źródło: BBC, Thaivisa. https://forum.thaivisa.com/topic/1123047-immigration-chief-tm-30-law-is-outdated-and-needs-to-change/

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/