Żegnajcie karty przylotów i odlotów TM6… złomowane.

Tajlandia ma zlikwidować kartę przylotów i odlotów TM6 dla zagranicznych turystów.

Przemawiając na imprezie w Bangkoku we wtorek wieczorem, dr Kobsak Pootrakool z Kancelarii Premiera powiedział, że karta TM6 ma zostać wycofana, a nowa aplikacja zostanie uruchomiona do raportowania TM30. Khaosod angielski.

W 2017 roku ogłoszono, że obywatele Tajlandii nie będą już musieli wypełniać formularza TM6 i że tylko obcokrajowcy będą musieli wypełnić formularz.

Ale teraz formularz TM6 ma zostać całkowicie wyrzucony, ponieważ Biuru Imigracyjnemu brakuje miejsc do przechowywania wszystkich dokumentów, poinformował Khaosod. 

Obecnie wszystkie formularze TM6 są przechowywane w dwóch ogromnych magazynach, ale rzadko są przeglądane po ich użyciu, więc podjęto decyzję o ich zbędnym. 

Khaosod English poinformował również, że zostanie uruchomiona nowa aplikacja mobilna, która znacznie ułatwi proces raportowania TM30. 

Wiadomość pojawiła się po tym, jak dr Kobsak ujawnił w zeszłym tygodniu, że ma odbyć spotkanie w celu omówienia kontrowersyjnego doniesienia o TM30. 

Dr Kobsak również ujawnił że obcokrajowcy będą mogli również zgłaszać się przez 90 dni za pośrednictwem aplikacji, która wkrótce zostanie uruchomiona.

Przeczytaj raport Khaosod English tutaj.

Źródło: Thaivisa, Khaosod angielski

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/