Chiński Złoty Tydzień nadchodzi, przygotuj się na więcej chińskich turystów!

Zgodnie z danymi dotyczącymi rezerwacji z serwisu Agoda, Tajlandia po raz kolejny stanie się drugim najpopularniejszym celem podróży chińskich podróżników, po Japonii, podczas Złotego Tygodnia Święta Narodowego od 1 do 7 października, jednego z najbardziej ruchliwych okresów podróży w kraju.

Bangkok utrzymuje swoją pozycję najpopularniejszego miejsca docelowego w Tajlandii trzeci rok z rzędu, a Phuket i Chiang Mai walczą o drugie i trzecie miejsce.

Chińczycy kochają piękno wybrzeża Tajlandii, a miasta i wyspy na południu stanowią siedem z dziesięciu najpopularniejszych miejsc docelowych w Tajlandii. Po Phuket lista obejmuje Koh Samui (nr 10), Pattaya (4), Krabi (5), Koh Lanta (6), Hua Hin i Cha-am (7) oraz Koh Lipe (8).

Jednym z głównych czynników, który wpływa na przyjazd Chińczyków do Tajlandii, jest stosunkowo niski koszt. Rząd Tajlandii przedłużył okres bezpłatnych wiz dla Chińczyków po przyjeździe do końca kwietnia.

Podczas Złotego Tygodnia Święta Narodowego wielu Chińczyków oddaje się różnym rozrywkom, w tym podróżom zagranicznym.

Po Japonii i Tajlandii preferują Hongkong, Tajwan i Filipiny. Singapur wskoczył w tym roku na listę 10 najlepszych na siódmym miejscu, podczas gdy Malezja utrzymuje się na ósmej pozycji od 2017 roku. 

Filipiny wyprzedzają Koreę Południową, chociaż Wietnam nadal spada z piątego miejsca w 2017 r. na 10. w tym roku.

źródło: Agoda

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/